Cornelis Brandenburg (1884 - 1954)
=============================
Brandenburg heeft diverse etsen gemaakt van de Prinsengracht / Amstel.
Een zeer fraaie ets van de Etser van de Amsterdamse grachten.
Een prachtig stadsbeeld van Amsterdam.
Ets / afbeelding - 42 x 53 cm.
Met passe-partout en lijst - 55 x 68 cm.
De ets is beschreven en afgebeeld in zijn oeuvre-overzicht onder nummer : CB120M.
De ets is rechtsonder door de kunstenaar met de hand in potlood gesigneerd.
Linksonder in potlood : Prinsengracht. Amstel.
Linksonder in de druk - monogram en gedateerd : CB - 1924. ( zie foto ).
De ets is ZUURVRIJ en ingelijst met een ZUURVRIJ passe-partout en de
originele bruin / eiken lijst van 2,5 cm. breed.
Ets, passe-partout en lijst zijn in goede staat.
========================================================================
Cornelis Brandenburg is geboren in het jaar 1884 te Wormerveer.
In het jaar 1902 gaat hij naar Amsterdam en studeerde aan de Teekenschool voor Kunstambachten.
Als plateelschilder werkte hij bij "De Distel" in Amsterdam.
Leerling van de beroemde etser P. Dupont.
Hierna concentreert hij zich volledig op de etsen en is de belangrijkste etser van de Amsterdamsche Grachten, maar ook etsen van onder andere Utrecht, Dordrecht, Den Haag en andere steden.
Meer dan 100 etsen van Amsterdam en hier heeft het Archief van Amsterdam meer dan 60 etsen.
In het jaar 1954 overleed hij in Amsterdam.
Van zijn werk is een boek verschenen met al zijn etsen.