Belangrijk werk van deze bevreemdende kunstenaar waarvan geschilderde werken zelden op de markt komen. Een zeer goede provenance uit collecties van bekende auteurs en kunsthandelaars. Tentoongesteld Villa Mondriaan en in de krant gestaan met een eigen artikel over dit schilderij. Zelf gekocht van Willem de Winter van kunsthandel Wisseling te Haarlem waarvan factuur in bezit. Een van zijn laatste werken waarbij de figuren reeds een valse grimas op het gezicht hebben. Is het verbittering of argwaan ten opzichte van de elite op het befaamde Boekenbal van de Boekenweek van bekende Nederlandse schrijvers ? Travestieten. Typische Erfmann figuren. Olie op doek. Goede vergulde Heijdenrijk lijst. 100 procent authentiek en origineel. Handgesigneerd F.E. en gedateerd 66. Komt met twee gratis boeken over deze merkwaardige schilder. Heel goede staat behalve enkele erg licht plekken van licht vuil. Kan schoongemaakt worden. Onlangs geschat door NRC Veilingen op 12000 tot 16000 Euro maar niet verkocht op de laatste veiling in 2023. Vorige eigenaars:
Galerie Siau, Amsterdam, 1968
Collectie Gerrit Komrij and Charles Hofman (NL/Portugal)
Collectie Stichting Gerrit Komrij Huis
Tentoonstelling Villa Mondriaan
Adams Amsterdam Auctions, Amsterdam, 29 May 2019, lot 72
Collectie Cees Roling
E.J. van Wisselingh & Co., Haarlem
Huidige eigenaar.
Krantenartikel: One of the highlights from the 'Kunst van Komrij' exhibition at Villa Mondriaan, where the poet, art lover, and extremely versatile literary writer Gerrit Komrij presented his favourite works of art from his private collection. 'Het Boekenbal' is a legendary party on the eve of the Dutch Boekenweek (Book Week), only accessible to an exclusive selection of writers, publishers and other prominent figures from the book world.
Af te halen in België of Nederland of ergens af te spreken voor overhandiging. Bedankt.