Willem den Ouden - 3 boeken, o.a. oeuvrecatalogus.
Imanol Marrodán - Bilbao 30/09/2010 15:22u. (Identity Promises-serie)
Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Mooi winters gezicht op de (geromantiseerde) haven van Amsterdam door Henri Cassiers. Chromolitho op dik papier, in de druk gesigneerd linksonder. In zeer goede conditie.
Afmetingen: 57cm x 35cm (blad), 50cm x 28cm (beeld)
Werk moet bij voorkeur worden opgehaald in Diemen (vlakbij het kantoor van Kunstveiling in Amsterdam Z-O). Als dat niet lukt, dan kan het werk aangetekend en goed verpakt verstuurd worden op kosten van de koper (Nederland - 12 euro).
Henri Cassiers (Antwerpen 1858 - Elsene 1944) was een Vlaams kunstenaar, vooral bekend door zijn toegepaste kunst: illustraties, affiches, wandplaten en prentkaarten.
Cassiers voelde zich sterk aangetrokken door o.a. de Zeeuwse klederdracht. Dit vloeide voort uit de confrontatie met het Nederlands landschap, een voor hem totaal andere wereld.
'Er gaat van het Nederlandse landschap een bijzonder fascinerende aantrekkingskracht uit. De aard van de klederdracht en van het woninginterieur verschilt zo radicaal van ons dagelijks leven, dat aparte geesten zich er als het ware instinctmatig toe aangetrokken voelen. De wijdsheid van de allemaal eendere weiden, het trage voorstromen van de kanalen, en het ontelbare aantal windmolens vormen een landschap dat door zijn eentonigheid zelve bekoort. Het alles biedt een beeld van vreedzame liefelijkheid, een beeld dat Nederland heet.'
Starttijd | 4-12-2015 om 20:21 |
Eindtijd | 18-12-2015 om 21:21 |