5. School van Barbizon

School van Barbizon

Opgericht in 1830 - opgeheven in 1870

School van Barbizon

De School van Barbizon bestond uit een groep Franse schilders die de 17e eeuwse Nederlandse landschapsschilders als inspiratie zagen. Ze schilderden in de omgeving van het Franse plaatsje Barbizon. De groep was vooral belangrijk omdat het ze de eersten waren die zich uitsluitend focusten op de natuur en het landschap, die daarvoor altijd als achtergrond had gediend. Bovendien idealiseerden ze het landschap ook niet meer. De schilderijen van de School van Barbizon zijn geschilderd op een gesimplificeerde manier, zonder veel decoratie. De schilders trokken erop uit en schilderden rechtstreeks buiten in de natuur. Hierdoor werden ze ook wel als voorlopers van het impressionisme beschouwd.

Er worden 1 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Henk van Leeuwen - Stadsgezicht Amsterdam Westerkerk kopen? Bied vanaf 25!
Henk van Leeuwen - Stadsgezicht Amsterdam Westerkerk

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorHoed

Eindtijd03-07-2022 om 22:37

TechniekAquarel
Afmetingen44 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout