Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst

Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!
Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!Jan Peeters - stilleven | aquarel/tekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 35!
  • Jan Peeters (1912-1992)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1956
TechniekAquarel
DragerJapans Papier
OnderwerpStilleven
IngelijstIngelijst
Afmetingen27 cm x 21 cm (h x b)
Lijst42 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Fraaie aquarel/tekening in kenmerkende sfeer en stijl van Jan Peeters (1912-1992)
Voorstelling: stilleven van een interieur.
Het is met lichte toets geschilderd/getekend op dun Japans rijstpapier, vandaar dat er rimpelingen in het blad zichtbaar zijn. Het papier is bevestigd op blauw papier en zit in een fraaie bijpassende houten lijst met blauwe en goudkleurige tinten, met enige ouderdomssporen.
Met de hand gesigneerd, rechtsonder.
Het jaartal is moeilijk te lezen, dit zou 1956 of 1958 kunnen zijn.
Foto's maken deel uit van de beschrijving.

Over de kunstenaar:
Jan Peeters (1912-1992) werd opgeleid aan het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs bij H. A. v/d Wal en de Rijksacademie bij Heinrich Campendonk. Hij schilderde, tekende en aquarelleerde figuurvoorstellingen, landschappen, naakten en stillevens en was actief als monumentaal kunstenaar. Hij maakte onder meer mozaïeken, wandschilderingen en ramen. Voor de ramen werkte hij samen met de ateliers van Willen Bogtman en Van Tetterode. Hij won een bronzen medaille op de wereldtentoonstelling van 1937 in Parijs.
Peeters maakte deel uit van een groep die zich ´De Realisten´ noemde en beïnvloed was door het Duitse expressionisme.
Lid van Hollandse Aquarellisten Kring en de Vereniging van Beoefenaren van Monumentale Kunsten (VBMK). Peeters was tevens lid van de Amsterdamse vereniging 'De Onafhankelijken'.
Hij was docent aan Nieuwe Kunstschool (Amsterdam) en leraar van o.a. Jacob Schol

Rimpelingen in het blad zichtbaar, dit wordt veroorzaakt door het dunne papier. Kan evt. met opnieuw inlijsten gladgestreken worden. Linksonder bij de hoek zit een gaatje in het papier, zie laatste detailfoto

Jan Peeters (1912-1992)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (2)

Geplaatst door  takamine
FA. (4)

Lid sinds 2020
306 verkochte items
Alle items van deze verkoper (31)
32 cm
42 cm
21 cm
27 cm
Sluit binnenkort 3u 2m 32s
Openingsbod€ 35
ObjectlocatieHoorn,  Nederland
VerzendingWereldwijd
Starttijd:25-01-2023 om 20:39
Eindtijd:31-01-2023 om 20:06