Een grote ingelijste houtsnede uit 1964 van de Nederlandse / Groningse kunstenaar Jan van der Zee (1898-1988). -Gesigneerd en gedateerd rechtsonder met potlood. Een eigen druk van de kunstenaar. -Ingelijst in een eenvoudige kunststof lijst met plexiglasplaat. -Afmetingen: Lijst, 92 x 62 x 2½ cm. Blad, 88½ x 54½ cm. -Herkomst: Uit een inboedel. -Conditie: In redelijke staat. Het papier heeft kreukjes, slijtplekjes, kleine gaatjes rechtsboven en tape-resten aan de randen. De lijst heeft slijtplekken. Zie ook alle foto’s voor een eigen indruk. Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenaar: Jan van der Zee (Leeuwarden, 16 februari 1898 - Groningen, 15 december 1988), graficus, schilder en monumentaal kunstenaar. -Opleiding: Hij kreeg tekenlessen van Jan Mankes en studeerde aan Academie Minerva (1919-1922) in Groningen, waar hij les kreeg van onder andere F.H. Bach en Willem Valk. -Onderwerpen: Jan van der Zee schilderde (gouache, olieverf) en aquarelleerde landschappen, portretten, stillevens en stadsgezichten. Hij maakte daarnaast grafische kunst in de vorm van lino- en houtsnedes. Vooral het Groningse landschap, met zijn boeren en hun paarden, maar ook de stad zelf, zijn een belangrijke bron van inspiratie. -Stijl: Jan van der Zee behoorde tot de vroege Nederlandse constructivisten. Hoewel hij binnen het figuratieve werk zijn onderwerpen abstraheerde, werden ze nooit echt abstract. Hij was lid van De Ploeg (1923-1948), vervolgens van Het Narrenschip. In 1958 was hij medeoprichter van de Groninger schildersgroep NU. Jan van der Zee maakte ook monumentaal werk. Voorbeelden zijn de mozaïekmuur (1960) voor de pabo aan de Verzetstrijderslaan. Voor de Martinikerk ontwierp hij een aantal glas in loodramen. -Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 643 ; Jacobs 1993 , vol. 2, p. 666 ; Scharten 1996 , p. 166 ; Jacobs 2000 , vol. 6, p. 521.
Afhandeling: -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam. Afhalen heeft onze voorkeur. -Het werk kan binnen Nederland aangetekend verzonden worden via PostNL. -Het werk kan naar België, Duitsland en Frankrijk verzonden worden via GLS.
Redelijk
In redelijke staat. Het papier heeft kreukjes, slijtplekjes, kleine gaatjes rechtsboven en tape-resten aan de randen. De lijst heeft slijtplekken. Zie ook alle foto’s voor een eigen indruk. Kan zo aan de muur.
> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
€ 15,00
Naar België
€ 20,00
€ 20,00