Robert Crumb - "Het gezin dat bij elkaar blijft, blijft bij elkaar" 1969
Dirkje Kuik - VROUWENPORTRET VENETIË
Drager | Canvas (Doek) |
Stijl | Expressionistisch |
Onderwerp | Landschap |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 69 x 69 cm (h x b) |
Incl. lijst | 92 x 92 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Conditie | |
Conditie | Goed |
Jules De Sutter was een Belgisch kunstenaar die in 1895 in Gent geboren is en die overleden is in 1970 te Sint-Martens-Latem. Hij was een schilder, tekenaar en aquarellist. Opleiding aan de Academie te Gent o.l.v.v. J. Delvin en C. Tremerie. Schilderde o.m. landschappen, figuren, genrestukken. Zijn eerste doeken herinneren sterk aan prenten. Later evolueerde hij naar een doorgedreven expressionistische vormgeving. Behoort tot de generatie van animisten. Werd na 1925 opgenomen in de Brusselse modernistische kringen. Behoorde, samen met Hubert Malfait, tot de jongeren van de tweede groep schilders van Sint-Martens-Latem. Koesterde een grote bewondering voor Gust De Smet. Woonde van 1920 tot 1929 in Het Rozenhuis, de voormalige woning van Gustave Van De Woestyne en vestigde zich vervolgens te Sint-Martens-Latem. Uit de pers: “Jules De Sutter schilderde met brede penseeltrekken, in een soort dronkenschap der zinnen, figuren met een gezond en stoer uitzicht. Men kan niet onverschillig blijven bij die ruwe synthesen van landelijk leven, steeds met grote kleurvlakken, meestal in hoge en soms zelfs in schreeuwerige kleuren.” Was leraar aan de Academie te Gent (1944-1958). Werk o.m. in het Museum te Oostende. Vermeld in het Lexicon van Westvlaamse beeldende kunstenaars V, BAS I en Twee eeuwen signaturen van Belgische kunstenaars. | |
Afhalen | Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Oudenaarde, België |
Objectlocatie | Oudenaarde, België |
Starttijd | 24-5-2022 om 23:03 |
Eindtijd | 9-6-2022 om 19:37 |