Pieter Defesche - Pieter Defesche - Het gezin - litho - Verkocht

Pieter Defesche - Pieter Defesche - Het gezin - litho kopen? Bied vanaf 60!
Grafiek (handgesigneerd)

Pieter Defesche - Pieter Defesche - Het gezin - litho kopen? Bied vanaf 60!Pieter Defesche - Pieter Defesche - Het gezin - litho kopen? Bied vanaf 60!Pieter Defesche - Pieter Defesche - Het gezin - litho kopen? Bied vanaf 60!
  • Pieter Defesche (1921-1998)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Periode 1945 t/m 1999
Gesigneerd Handgesigneerd

kunstenaar: Pieter Defesche

titel: niet getiteld

techniek: kleurenlitho

gesigneerd: met potlood linksonder, monogram rechtsonder in de steen

datering: 1993

oplage: 64 : 100

afmeting: 70 x 85 cm (lijst), 45 x 60 (beeld)

ingelijst: in aluminium lijst

conditie: zeer goed

Bij voorkeur afhalen in Breda, zonder kosten. Verzending mogelijk via koerier, op kosten van de koper.

Pieter Defesche (1921-1998) was een Limburgse kunstschilder van voornamelijk landschappen, stillevens en bijbelse voorstellingen in expressionistische stijl. Hij maakte ook collages, wandschilderingen, decors en kostuums (onder meer voor het Scapinoballet).
Hij volgde zijn opleidingen aan de Middelbare kunstnijverheidsschool te Maastricht en de Rijksakademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam. Hij werd sterk beïnvloed door zijn leermeester Heinrich Campendonk. In 1949 ontving Defesche de Prix de Rome, gevolgd in 1964 door de Prix Europe de La Peinture. Pieter Defesche behoorde met Ger Lataster, Jef Diederen, Lei Molin, Pierre van Soest, Jan Stekelenburg, Frans Nols en Harry op de Laak tot de groep die in de schilderkunst ook wel bekend staat als de 'Amsterdamse Limburgers'.
In 2006 schonk zijn weduwe alle door haar man nagelaten kunstwerken aan Museum van Bommel van Dam in Venlo.
Het oeuvre van de Cobra-voorganger Pieter Defesche maakt nu deel uit van de basiscollectie dit museum.

Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Breda, Nederland