Imanol Marrodán - 14/08/2008 13:26 (serie identiteitsgetuigenissen)
Val-Saint-Lambert - 6 wijnglazen Berncastel motief
Jack Youngerman - "Galaxy Red" 1989 - editie 150
Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
kunstenaar: Pieter Defesche
titel: niet getiteld
techniek: kleurenlitho
gesigneerd: met potlood linksonder, monogram rechtsonder in de steen
datering: 1993
oplage: 64 : 100
afmeting: 70 x 85 cm (lijst), 45 x 60 (beeld)
ingelijst: in aluminium lijst
conditie: zeer goed
Bij voorkeur afhalen in Breda, zonder kosten. Verzending mogelijk via koerier, op kosten van de koper.
Pieter Defesche (1921-1998) was een Limburgse kunstschilder van voornamelijk landschappen, stillevens en bijbelse voorstellingen in expressionistische stijl. Hij maakte ook collages, wandschilderingen, decors en kostuums (onder meer voor het Scapinoballet).
Hij volgde zijn opleidingen aan de Middelbare kunstnijverheidsschool te Maastricht en de Rijksakademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam. Hij werd sterk beïnvloed door zijn leermeester Heinrich Campendonk. In 1949 ontving Defesche de Prix de Rome, gevolgd in 1964 door de Prix Europe de La Peinture. Pieter Defesche behoorde met Ger Lataster, Jef Diederen, Lei Molin, Pierre van Soest, Jan Stekelenburg, Frans Nols en Harry op de Laak tot de groep die in de schilderkunst ook wel bekend staat als de 'Amsterdamse Limburgers'.
In 2006 schonk zijn weduwe alle door haar man nagelaten kunstwerken aan Museum van Bommel van Dam in Venlo.
Het oeuvre van de Cobra-voorganger Pieter Defesche maakt nu deel uit van de basiscollectie dit museum.