Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 - Verkocht

Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!
Prenten voor 1900

Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!Theophile de Bock - Grote ingelijste ets , Visser in landschap – Haagse School – ca. 1890 kopen? Bied vanaf 1!
  • Theophile de Bock (1851-1904)
Type kunstwerk Prenten voor 1900
Periode 1800 t/m 1899
Techniek Ets
Drager Papier
Onderwerp Landschap
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 52.5 x 30.5 cm (h x b)
Incl. lijst 92 x 66.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
itemOptions.undefined.label Onbekend
  • Een grote ingelijste ets van de Nederlandse kunstenaar Théophile de Bock (1851-1904).
    -Handgesigneerd met potlood linksonder. Ook met de signatuur van de kunstenaar in de plaat.
    De ets is “Published by K. Groesbeek (Scheltema en Holkema’s Boekhandel) Amsterdam”.
    (Karel Groesbeek (1858-1936) was kunsthandelaar en één van de markante figuren uit de Nederlandse boekhandel- en uitgeverijwereld. In 1881 nam hij de boekhandel Scheltema Holkema over.)
    -Het werk is netjes ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat. Ingelijst door Kunsthandel Gebr. Lischer, Amsterdam.
    -Afmetingen: Lijst, 92 x 66,5 cm. Beeld/ets, 52,5 x 30,5 cm.
    -Herkomst: Uit een inboedel.
    -Conditie: De ets is in goede staat met wat ouderdomsvlekjes. De lijst heeft slijtplekjes.
    Zie ook de foto’s. Kan zo aan de muur.

    Théophile Emile Achille de Bock (Den Haag, 14 januari 1851 - Haarlem, 22 november 1904) was een Nederlandse kunstschilder, etser, tekenaar, aquarellist en lithograaf behorend bij de Haagse School.
    Théophile de Bock was aanvankelijk ambtenaar bij de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij.
    -Opleiding: Teken- en Schilderacademie 'Ars Aemulae Naturae' (Leiden). Ook kreeg hij les van Jan Willem van Borselen en van Jan Hendrik Weissenbruch. De kunstschilder Jacob Maris was zijn grote voorbeeld. Hij was bevriend met Vincent van Gogh, die een bewonderaar was van zijn tekeningen.
    Tussen 1878 en 1880 was hij aangesloten bij de School van Barbizon, waarvan ook invloeden in zijn werk terug zijn te vinden. In 1881 werkte hij mee aan het Panorama Mesdag van Hendrik Willem Mesdag. Hij schilderde daarin de lucht en de duinen.
    In 1891 was Théophile de Bock, samen met o.a. Jan Toorop, Johan Thorn Prikker en Paul du Rieu, een van de oprichters van de kunstenaarsvereniging de Haagse Kunstkring.

    Afhandeling: Let op A.U.B. :
    ! De afhandeling van dit kavel (afhalen of laten bezorgen via een koerier) kan pas na 4 augustus plaatsvinden !
    Vanwege het formaat en de kwetsbaarheid van de glasplaat kan het werk niet per post verzonden worden.

    Vragen? Stuur even een mailtje.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • De ets is in goede staat met wat ouderdomsvlekjes. De lijst heeft slijtplekjes.