Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof - Verkocht

Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!
Grafiek (handgesigneerd)

Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!Walasse Ting - Litho , Slapende kat / Jasmin Sleeping Cat – 1984 – oplage 25 , Artist Proof kopen? Bied vanaf 250!
  • Walasse Ting (1929-2010)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1984
TechniekLitho
OnderwerpDieren
IngelijstIngelijst
Afmetingen38 x 48 cm (h x b)
Incl. lijst93 x 62.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplagenr 1 van 25
  • Een litho uit 1984 van de Chinees-Amerikaanse kunstenaar Walasse Ting (1929-2010).

    De litho is gemaakt in Rome en gedrukt door het gerenommeerde atelier / drukkerij ‘Stamperia d'Arte 2RC’. Het papier heeft in de linkerbenedenhoek een blinddruk van deze drukkerij.

    Deze litho is een proefdruk (‘Artist Proof’) van de kunstenaar, nr. 1 in een oplage van 25 exemplaren. Daarna werd deze litho gedrukt in een reguliere oplage van 230 exemplaren.

    -De litho is door Walasse Ting met potlood gesigneerd, gedateerd, genummerd en voorzien van een boodschap (“To Louise”).

    -De litho is nooit ingelijst geweest en is al de tijd opgerold bewaard. Ter bescherming is de litho nu ingelijst in een eenvoudige aluminium lijst met plexiglas.
    -Afmetingen: Lijst, 93 x 62,5 cm. Blad, 73,5 x 60 cm. Litho / beeld, 38 x 48 cm.
    -Herkomst: Uit de privé-collectie van de kunstenaar Fon Klement.
    -Conditie: De afbeelding is in goede staat. De kleuren zijn nog helder. Het blad is licht verkleurd door de tand des tijds. Rechts van het hoofd van de kat zit een lichte vouw (zie de 8e foto) en het papier heeft vlekken aan de onderrand (buiten beeld). De litho is opgerold bewaard. Het plexiglas van de lijst heeft slijtplekken.
    Zie ook alle foto’s voor een eigen indruk.

    Informatie over de kunstenaar:

    Walasse Ting (Shanghai, 13 oktober 1929 – New York, 17 mei 2010) was een Chinees-Amerikaans kunstschilder. Hij verliet China in 1946, heeft even in Hongkong gewoond en vestigde zich in 1952 in Parijs. Daar ontmoette hij Karel Appel, Asger Jorn en Pierre Alechinsky.

    In 1957 ging hij naar Amerika en vestigde zich in New York, waar zijn werk werd beïnvloed door popart en het abstract expressionisme.

    Vanaf 1989 woonde hij afwisselend in New York en in Amsterdam, waar hij samen met Karel Appel een atelier had.

    Walasse Ting is beroemd geworden met zijn kenmerkende stijl, die de moderne westerse kunst combineert met traditionele Chinese beeldtaal. Hij werkte vaak met acrylverf op rijstpapier. Hij schilderde veelal vrouwen die werden omringd door vogels, katten en andere dieren.

    Musea over de hele wereld hebben werken van Ting in de collectie, waaronder het Stedelijk Museum in Amsterdam en het Museum of Modern Art in New York.

    In 2002 kreeg Walasse Ting een hersenbloeding, waarna hij werd verzorgd in een verpleeghuis in Amstelveen. Twee weken voor zijn dood werd hij door zijn kinderen naar New York overgebracht waar hij in 2010 op 80-jarige leeftijd overleed.

    -De ingelijste litho kan afgehaald worden in Amsterdam. Afhalen heeft onze sterke voorkeur.

    -De ingelijste litho kan binnen Nederland aangetekend verzonden worden via PostNL.

    -De ingelijste litho kan naar België, Duitsland, Frankrijk verzonden worden via GLS.

    -De litho kan naar andere landen alleen verzonden worden zonder lijst. Wordt verzonden in een stevige kartonnen koker via PostNL.

    Verzendkosten:

    -Binnen Nederland: 15,00 euro.

    -Naar België, Frankrijk en Duitsland: 20,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

De afbeelding is in goede staat. De kleuren zijn nog helder. Het blad is licht verkleurd door de tand des tijds. Rechts van het hoofd van de kat zit een lichte vouw (zie de 8e foto) en het papier heeft vlekken aan de onderrand (buiten beeld). De litho is opgerold bewaard. Het plexiglas van de lijst heeft slijtplekken. Zie ook alle foto’s voor een eigen indruk.
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 15,00
Naar België € 20,00
Naar Duitsland € 20,00
Europese Unie € 30,00
Wereldwijd € 40,00

Walasse Ting (1929-2010)

Chinees ChineesAmerikaans AmerikaansNederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  kunst_ikhebje
591 verkochte items
Alle items van deze verkoper (40)
62.5 cm
93 cm
48 cm
38 cm

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd18-10-2021 om 0:00
Eindtijd1-11-2021 om 19:22
Biedingen (15)