5. Roger Raveel

Roger Raveel (1921-2013)

15 aangeboden items / 201 verkochte items

FA. (284 x Favoriet)

Roger RAVEEL (Machelen 1921 - Deinze 2013)

graficus, schilder, tekenaar

Opleiding:

Roger Raveel volgde meerdere kunstopleidingen: Stedelijke Academie van Deinze en de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Gent. Daarnaast is hij in de periode 1960-1973 docent geweest aan de academie van Deinze.

Roger Raveel heeft zijn hele leven in Machelen -aan-de-Leije gewoond en gewerkt.

Roger Raveel is een postexpressionistische schilder en verwant aan de popart, waarvan hij een voorloper is. Na de tweede wereldoorlog schilderde hij stillevens met verschillende voorwerpen uit de keuken. In de jaren ’50 schilderde Raveel met name landschappen, zelfportretten en portretten van zijn vrouw. Halverwege de jaren ’50 begint hij de vormen meer en meer te stileren totdat het geheel abstracte werken zijn. Opvallend in het werk van Raveel zijn de toevoegingen in de vorm van objecten en andere figuratieve elementen.

Exposities en prijzen:

Zijn werk is verspreid over vele collecties en musea. In zijn geboorteplaats is een museum aan Raveel gewijd.

Museum Belvédère, Heerenveen, Oranjewoud

Museum van Bommel van Dam, Venlo

Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam

Museum van Deinze en de Leiestreek, Deinze

Historisch Museum Deventer, Deventer

Museum voor Moderne Kunst Arnhem (MMKA), Arnhem

Prijs voor de Jonge Belgische Schilderkunst (1958 en 1960)

Europaprijs voor Schilderkunst ( Oostende 1962)

Internationale Joost van den Vondelprijs (1983)

Gouden Erepenning van de Vlaamse Raad (1992)

Adellijke titel van Ridder (1995)

Nationaliteit / school

Nederlands Belgisch

15 aangeboden items van deze kunstenaar
Roger Raveel - Ets uit de map Op bezoek bij Roger Raveel - Ingelijst kopen? Bied vanaf 400!

Roger Raveel - Ets uit de map Op bezoek bij Roger Raveel - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1973
TechniekEts
Afmetingen50.5 cm x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Roger Raveel - Ets, Gearceerde atmosfeer en boomgaard - Ingelijst kopen? Bied vanaf 400!

Roger Raveel - Ets, Gearceerde atmosfeer en boomgaard - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1973
TechniekEts
Afmetingen51.5 cm x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Roger Raveel - Ets, Eros teistert elk gewas - Ingelijst kopen? Bied vanaf 400!

Roger Raveel - Ets, Eros teistert elk gewas - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1981
TechniekEts
Afmetingen50 cm x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Roger Raveel - Zeefdruk uit Felix Vulgaris - Ingelijst kopen? Bied vanaf 320!

Roger Raveel - Zeefdruk uit Felix Vulgaris - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal2010
Afmetingen52.5 cm x 62.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Roger Raveel - Ets, Eén van de nog duizenden dorpsstraten in Vlaanderen en elders - Ingelijst kopen? Bied vanaf 400!

Roger Raveel - Ets, Eén van de nog duizenden dorpsstraten in Vlaanderen en elders - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1975
TechniekEts
Afmetingen34.5 cm x 44.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Roger Raveel - GREEP OP ROOD / KLEURLITHO / 82x63cm / KADER / SIG kopen? Bied vanaf 975!

Roger Raveel - GREEP OP ROOD / KLEURLITHO / 82x63cm / KADER / SIG

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

TechniekLitho
Afmetingen82 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Aftersale items

Aftersale
Roger Raveel - Felix vulgaris nr.3 (met kader/lijst) kopen? Bied vanaf 645!

Roger Raveel - Felix vulgaris nr.3 (met kader/lijst)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2010
Afmetingen62.5 cm x 52.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Roger Raveel - Hersenslag (Complete uitgave met 4 houtsneden) kopen? Bied vanaf 1250!

Roger Raveel - Hersenslag (Complete uitgave met 4 houtsneden)

Geplaatst doorModern_Art_Lover

Jaartal2000
Afmetingen38 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Roger Raveel - Die Blomme G.G. (groot) kopen? Bied vanaf 1495!

Roger Raveel - Die Blomme G.G. (groot)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1999
Afmetingen100 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Roger Raveel - Blauw-groen tuingezicht, aquatint ets (netjes ingelijst, kleine oplage) kopen? Bied vanaf 595!

Roger Raveel - Blauw-groen tuingezicht, aquatint ets (netjes ingelijst, kleine oplage)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1989
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen73 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Roger Raveel - Burgemeester Peirs kopen? Bied vanaf 75!

Roger Raveel - Burgemeester Peirs

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorvlart

Jaartal1996
TechniekVaria
Afmetingen59 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Aftersale
Roger Raveel - zeefdruk ‘Felix Vulgaris’ - 2010 - oplage 100 kopen? Bied vanaf 575!

Roger Raveel - zeefdruk ‘Felix Vulgaris’ - 2010 - oplage 100

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal2010
Afmetingen40.5 cm x 29.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Roger Raveel - Litho, Gekooide duif - Ingelijst kopen? Bied vanaf 700!

Roger Raveel - Litho, Gekooide duif - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1976
TechniekLitho
Afmetingen70 cm x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Roger Raveel - Ets, Meer kan ik niet dan griffelen in het niets - Ingelijst kopen? Bied vanaf 650!

Roger Raveel - Ets, Meer kan ik niet dan griffelen in het niets - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1981
TechniekEts
Afmetingen66.5 cm x 51.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1971
TechniekVaria
Afmetingen26 cm x 35 cm (h x b)