Cees Bolding - CEES BOLDING (1897-1979) – Tekening – Linde in de Achterhoek –Gesigneerd–ca 1950 - Verkocht

CEES BOLDING (1897-1979) – Tekening – Linde in de Achterhoek –Gesigneerd–ca 1950 kopen? Bied vanaf 25!
Tekening / Aquarel

CEES BOLDING (1897-1979) – Tekening – Linde in de Achterhoek –Gesigneerd–ca 1950 kopen? Bied vanaf 25!CEES BOLDING (1897-1979) – Tekening – Linde in de Achterhoek –Gesigneerd–ca 1950 kopen? Bied vanaf 25!CEES BOLDING (1897-1979) – Tekening – Linde in de Achterhoek –Gesigneerd–ca 1950 kopen? Bied vanaf 25!CEES BOLDING (1897-1979) – Tekening – Linde in de Achterhoek –Gesigneerd–ca 1950 kopen? Bied vanaf 25!CEES BOLDING (1897-1979) – Tekening – Linde in de Achterhoek –Gesigneerd–ca 1950 kopen? Bied vanaf 25!CEES BOLDING (1897-1979) – Tekening – Linde in de Achterhoek –Gesigneerd–ca 1950 kopen? Bied vanaf 25!CEES BOLDING (1897-1979) – Tekening – Linde in de Achterhoek –Gesigneerd–ca 1950 kopen? Bied vanaf 25!
  • Cees Bolding (1897-1979)
Type kunstwerk Tekening / Aquarel
Periode 1900 t/m 1944

Een grote tekening van de kunstenaar Cees Bolding uit ca 1950 van een boerderij  In het buurtschap Linde (bij het plaatsje Vorden) in de Achterhoek.

De tekening is gesigneerd.

Afmeting: 38 x 49 cm.

De tekening is niet ingelijst, heeft wel een kartonnen passe-partout. Deze tekening verdient een mooi  nieuw passe-partout en bijpassende lijst.

Conditie: De tekening is in goede staat. Het passe-partout heeft slijtage langs de randen.

Zie ook de foto’s.

(Gelijktijdig met deze tekening bieden wij ook een aquarel van Cees Bolding ter veiling aan.  Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”)

INFORMATIE over de kunstenaar:

Cornelis (‘Cees’) Bolding werd op 7 januari 1897 in Wormerveer geboren en overleed op 1 november 1979 in Den Haag. Hij was graficus, schilder, tekenaar, aquarellist, etser, lithograaf, vervaardiger van houtsnedes, docent aan academie, directeur van academie.

Opleiding: Cees Bolding was leerling van de Rijksschool voor Kunstnijverheid en van 1915 tot 1921 van de Rijksacademie in Amsterdam onder leiding van o.a. J.H. Jurres en N. van der Waay. Daarna specialiseerde hij zich in het schilderen van stadsgezichten, landschappen, portretten, zee- en havengezichten.

Vanuit Amsterdam, waar hij tot 1936 woonde, trok hij rond 1923 met Wim Wouters (1887-1957) vaak naar Volendam om daar te werken. In de jaren 1937 tot 1963 was hij leraar aan de Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag, waarvan de laatste 18 jaar als adjunct-directeur.

Cees Bolding was lid van Arti et Amicitiae in Amsterdam, Pulchri Studio in Den Haag, de Haagse aquarellisten en van de Vereniging van Nederlandse zeeschilders. Hij was medeoprichter van de Maatschappij Rembrandt. Zijn laatste levensjaren woonde hij in Scheveningen. Het vissersleven heeft hem zeer geïnspireerd.

Zijn werk is vele malen in de prijzen gevallen: 3 maal de Koninklijke Subsidie, evenzoveel maal de Willink van Collenprijs, de Johan Cohen Gosschalkprijs en de zilveren medaille in de Prix de Rome.  Zijn werk is aangekocht door o.m. het Gemeentemuseum Arnhem, Gemeentemuseum Den Haag en het Singer Museum Laren.

Titel: Linde in de Achterhoek.

Kunstenaar: Cees Bolding.

Techniek:Tekening.

Jaartal: Onbekend. Waarschijnlijk uit ca 1950.

Afmetingen: Passe-partout, 47 x 58 cm.

                        Tekening, 38 x 49 cm.

Ingelijst: Nee.

Gesigneerd: Linksonder.

Zie ook de foto’s.

-De tekening kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-De tekening kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België: Vanaf 8,00 euro (verzending via KIALA).

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.