Jos But - zonnig Zeeland in de 30er jaren - olieverfschilderij
Ruloff S.A. Manuputty - Zeefdruk
Grietje Nagel-Medema - ELIM , SCHIERMONNIKOOG
Type kunstwerk | Tekening / Aquarel |
Techniek | Aquarel |
Stijl | Klassiek |
Onderwerp | Stadsgezicht |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 32 x 43 cm (h x b) |
Incl. lijst | 54 x 65 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
De kunstshilder Johannes Gerardus (Jan) den Hengst woonde en werkte o.a. in Delft, Hilversum en Amsterdam.
Den Hengst tekende en schilderde (olieverf, aquarel) in impressionistische stijl naast landschappen, stadsgezichten, vooral bloemen en stillevens.
Jan was bevriend met de kunstenaars Jan Korthals en Jan Rijlaarsdam waarmee hij vele buitenlandse reizen ondernam naar o.a. Frankrijk, Spanje en Italië.
Jan den Hengst was lid van ‘Arti et Amicitiae’ en ‘St. Lucas’ in Amsterdam en van het Amersfoorts Kunstenaars Genootschap ‘Ploegh’.
Groepsexposities op verschillende plaatsen in zowel binnen- als buitenland.
In 2006 is er nog een succesvolle verkoopexpositie gehouden in Hilversum met werk van de 3 jannen:, Jan den Hengst, Jan Korthals en Jan Rijlaarsdam.
Werk van hem bevindt zich in collecties van nationale- en internationale bedrijven, instellingen en particulieren.
Conditie | |||||||
Conditie | Redelijk | ||||||
De aquarel heeft veel last van bruine foxing puntjes, zie foto's | |||||||
Transport | |||||||
Verzenden | Pakketpost | ||||||
Prijs | Tot 5 kg.
Objectlocatie | Alkmaar, Nederland |
Starttijd | 15-7-2021 om 13:52 |
Eindtijd | 24-7-2021 om 20:24 |