5. Bob Bonies

Bob Bonies (1937)

8 aangeboden items / 95 verkochte items

FA. (77 x Favoriet)

Bob BONIES (Den Haag 1937)

Beeldhouwer, schilder, ontwerper, graficus

Opleiding:

Akademie van beeldende kunsten Den Haag, Vrije Academie Den Haag, Stockholm Högre Konst Industriëlla Skolan. Hij was van 1988 tot 2001 directeur van de Vrije Academie van kunsten Den Haag.

Woont en werkt in Den Haag

Begin jaren 60 kwam er een groep kunstenaars op die abstracte kunst wilde maken zonder diepere betekenis. Het werk moest systematisch, concreet als rationeel zijn. Ze zetten zich af tegen de emotionele lading van het expressionisme, en waren hierin pioniers. Bob Bonies was een prominent lid van deze avant-gardistische stroming. Met het gebruik van contrasterende kleuren en geometrische vormen zoekt hij het evenwicht en ordening.

Bob Bonies heeft door de jaren heen een sterk oeuvre ontwikkeld, wars van modes en trends.

Exposities en prijzen:

Solotentoonstelling, Stedelijk Museum Amsterdam, 1966 Internationale tentoonstelling Forms of Colours, Amsterdam, Bern, Stuttgart, 1966 Solotentoonstelling, Gemeente Museum Den Haag, 1979 Retrospectieve tentoonstelling, Van Abbe Museum, Eindhoven, 1981

Nationaliteit / school

Nederlands

8 aangeboden items van deze kunstenaar
Bob Bonies - & Frans Molenaar: Abstracte compositie - Modeontwerp 2x handgesigneerd 1989 kopen? Bied vanaf 100!

Bob Bonies - & Frans Molenaar: Abstracte compositie - Modeontwerp 2x handgesigneerd 1989

Geplaatst doorSolexico

Jaartal1989
Afmetingen60 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Bob Bonies - in samenwerking met Frans Molenaar - 1989 kopen? Bied vanaf 100!

Bob Bonies - in samenwerking met Frans Molenaar - 1989

Geplaatst doorD-Art

Jaartal1989
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Aftersale items

Aftersale
Bob Bonies - Zonder titel (Geometrische compositie met grijs kader) kopen? Bied vanaf 300!

Bob Bonies - Zonder titel (Geometrische compositie met grijs kader)

Geplaatst doorkunstcollectie2500

Jaartal1983
Afmetingen70.5 cm x 70.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1989
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Bob Bonies - i.s.m. modeontwerper Frans Molenaar kopen? Bied vanaf 75!

Bob Bonies - i.s.m. modeontwerper Frans Molenaar

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1989
Afmetingen60 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Bob Bonies - Blauw-rood-gele compositie - 1967 kopen? Bied vanaf 50!

Bob Bonies - Blauw-rood-gele compositie - 1967

Geplaatst doorfwvanhelden

Jaartal1967
Afmetingen59.5 cm x 69.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Bob Bonies - & Frans Molenaar: Abstracte compositie - Modeontwerp handgesigneerd 1989 kopen? Bied vanaf 100!

Bob Bonies - & Frans Molenaar: Abstracte compositie - Modeontwerp handgesigneerd 1989

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1989
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Bob Bonies - Zeefdruk in samenwerking met Frans Molenaar - 1989 kopen? Bied vanaf 100!

Bob Bonies - Zeefdruk in samenwerking met Frans Molenaar - 1989

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1989
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst