Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 - Verkocht

Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!
Prenten & Uitgaves

Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Het gesigneerde drukblok van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ uit 1958 kopen? Bied vanaf 100!
  • Fon Klement (1930-2000)
Type kunstwerkPrenten & Uitgaves
Jaartal1958
TechniekVaria
Afmetingen53 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Het oorspronkelijke houten paneel / ‘blok’ uit 1958 van de houtsnede ‘Boer en zwangere Vrouw’ van de Nederlandse kunstenaar Fon Klement (1930-2000).

    Met dit blok drukte Fon Klement de houtsnede “Boer en zwangere Vrouw” in een beperkte oplage af. Op het houten paneel zit nog de oorspronkelijke zwarte drukinkt en het paneel is een kunstwerk op zich……De afbeelding op het paneel is (vanzelfsprekend) het spiegelbeeld van de afdruk van de houtsnede.

    -Het paneel is op de achterkant gesigneerd, gedateerd en getiteld door de kunstenaar.

    -De houtsnede staat vermeld op blz. 20 in het boekFon Klement” uit 1980 van Joep Monnikendam, Hans Woestenburg en Dirk de Herder, ISBN 9062167535 , uitgeverij Van Spijk b.v. Venlo.
    -Afmetingen: Paneel, 53 x 24 x 0,5 cm.

    -Herkomst: Uit de nalatenschap / inboedel van Fon Klement.
    -Conditie: In goede staat met ouderdoms- en gebruikssporen.

    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

    N.B. : Dit kavel bestaat uit het houten paneel / blok. Het boek of een afdruk van de houtsnede zit niet bij dit kavel!

    (Wij bieden nog meer werk van Fon Klement ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).

    Informatie over de kunstenaar:

    Alfons (‘Fon’) Klement geboren 10 november 1930 in Amsterdam, overleden 8 oktober 2000 in Amsterdam, was een Nederlands graficus, houtsnijder, schilder, tekenaar, wandschilder, beeldhouwer en musicus.

    -Opleiding: Autodidact.

    -Fon Klement woonde en werkte in Amsterdam en Frankrijk.

    -Na een korte periode waarin Fon Klement als figuratief schilder en houtsnijder aanzien verwierf, kwamen in 1960 de eerste meerkleuren grafiekbladen tot stand in de hem zo typerende techniek 'de hoogdruk hardboardsnede'. Herkenbare vormelementen maakten geleidelijk plaats voor meer abstracte motieven in sobere kleuren.

    -Fon Klement maakte studiereizen naar Frankrijk en Zweden en deed mee aan exposities in binnen- en buitenland waaronder de expositie “Prints today in the U.S.A.” met een overzicht van grafiek van Nederlandse kunstenaars waarmee hij lange tijd door de Verenigde Staten reisde.

    In de tachtiger jaren is hij bekend geworden met zijn kleurrijke bloemstillevens van o.a. klaprozen, irissen en rozen.

    -Fon Klement was lid van meerdere kunstenaarsverenigingen, waaronder het Haagse Pulchri Studio, Xylon en de ‘Vereeniging tot Bevordering der Grafische Kunsten 'De Grafische'’.

    -Prijzen: In 1990 kreeg hij tijdens de Grafiekbiënnale “Grafiek nu” in Laren en in 1993 op de Internationale Grafiekbiënnale in Maastricht de publieksprijs toegekend. Hij werd gerekend tot een van de succesvolste kunstenaars van zijn tijd.

    -Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 1, p. 602 ; Saur 1992- , AKLONLINE ; Jacobs 1993 , vol. 1 (1993), p. 611 ; Jacobs 2000 , vol. 3 (2000), p. 446.

    -Het houten paneel kan afgehaald worden in Amsterdam.

    -Het houten paneel kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    -Binnen Nederland: 8,00 euro.

    -Naar België, Frankrijk en Duitsland: 15,00 euro.

In goede staat met ouderdoms- en gebruikssporen. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Binnen Nederland € 8,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 17,50
Wereldwijd € 30,00