Orientalistische ets van de Nederlandse kunstschilder en graficus Marie Alexandre Jacques (Marius) Bauer (Den Haag, 25 januari 1867 - Amsterdam, 18 juli 1932). Hij maakte talrijke etsen, maar ook aquarellen en olieverfschilderijen van Oosterse steden, kamelen, olifanten, Arabieren en moskeeën. Zijn stijl kan omschreven worden als impressionistisch. Hij maakte hiertoe vele reizen naar Oosterse landen, en werd hiertoe in staat gesteld door de Amsterdamse kunsthandelaar Elbert Jan van Wisselingh, die betaalde voor zijn reizen naar het buitenland met daarbij een toelage om van te kunnen leven. Hij wordt dan ook Nederlands bekendste oriëntalist genoemd. Al tijdens zijn leven genoot Bauer een zekere beroemdheid, en hij ontving meerdere onderscheidingen en prijzen. Zijn werk werd op grote schaal door particuliere verzamelaars in binnen- en buitenland gekocht en zijn etsen zijn bekend om hun hoge kwaliteit. Er werden drie monografieën (o.a. De Vries 1944, Kraayenga 2007) en een website (http://www.mariusbauer.nl) aan hem gewijd.
De hierbij aangeboden ets “Een bestraffing” (“A punishment”) is eerder zeldzaam, in potlood gesigneerd rechtsonder, en genummerd No 49 (van een oplage van 100 afdrukken) linksonder. Bovendien draagt de ets het monogram MB in de plaat, linksonder. De ets is ingelijst, achter passe-partout, in een eenvoudig houten lijstje.