Anthonie Pieter Schotel (1890-1958)
  5. Anthonie Pieter Schotel

Kunstenaar

Anthonie Pieter Schotel (1890-1958), een van oorsprong Dordrechtse schilder, beperkte zich tot vrijwel __n motief: het water. Daarmee zette hij niet alleen de traditie voort van zijn illustere naamgenoten, de zeeschilders J.C. Schotel (1787-1838) en P.J. Schotel (1808-1865), maar ook van belangrijke binnen- en buitenlandse schilders die in het Dordrecht van de negentiende eeuw hun inspiratie vonden zoals Jongkind, Turner, Whistler en Witsen.Vanuit zijn opeenvolgende woonplaatsen (Dordrecht, Volendam, Vlissingen, Rotterdam en Laren) bestudeerde hij het water en de schepen. Hij was verknocht aan de stoere botters op de Zuiderzee die hij onder een steeds wisselende hemel de Volendamse haven zag binnenkomen en verlaten. Door de aanleg van de Afsluitdijk (1932) verdween een groot deel van de machtige houten vissersvloot en legde Schotel zich meer toe op de pleziervaart in Loosdrecht en Muiden. De oorlog vormde in zijn leven een in alle opzichten pijnlijke periode die hij, ook artistiek gezien, maar moeizaam overleefde. Over succes had Schotel tijdens zijn leven niet te klagen. Critici noemden hem lovend ?de Mesdag van de Zuiderzee? en ?Aquarius? van de Gooise schilders. Het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen bezit een fraaie collectie van zijn werk. Deze verzameling Schotels vormt nu een historisch document van de Zuiderzee.Bron:Denninger,A.P.Schotel,De wereld van het water.

Aangeboden items
3
Verkochte items
9
Nationaliteit
Nederlands Nederlands
Links
Favoriet
Anthonie Pieter Schotel - Stoomboten op zee. Recent helemaal laten schoonmaken, in zeer goede staat. kopen? Bied vanaf 1000!
Anthonie Pieter Schotel (1890-1958) Nederlands Stoomboten op zee. Recent helemaal laten schoonmaken, in zeer goede staat.
Afmetingen52 x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.000
Anthonie Pieter Schotel - Loosdrecht kopen? Bied vanaf 100!
Anthonie Pieter Schotel (1890-1958) Nederlands Loosdrecht
TechniekAquarel
Afmetingen25 x 33 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 100

Kunst kopen van Anthonie Pieter Schotel

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Anthonie Pieter Schotel? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Anthonie Pieter Schotel. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Anthonie Pieter Schotel en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Anthonie Pieter Schotel te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Anthonie Pieter Schotel!

Volg het aanbod kunst van Anthonie Pieter Schotel te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Anthonie Pieter Schotel te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Anthonie Pieter Schotel instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Anthonie Pieter Schotel kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Anthonie Pieter Schotel!

Waarom via Kunstveiling kunst van Anthonie Pieter Schotel kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Anthonie Pieter Schotel en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Anthonie Pieter Schotel via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Anthonie Pieter Schotel of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Anthonie Pieter Schotel?

Kunst kopen van Anthonie Pieter Schotel begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Anthonie Pieter Schotel, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Anthonie Pieter Schotel. Om meer kans te maken om de Anthonie Pieter Schotel te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Anthonie Pieter Schotel! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.