Wim Motz (1900-1977)
  5. Wim Motz
Wim Motz (1900-1977)

Wim Motz (1900-1977)

Kunstenaar

Wim MOTZ (Rotterdam 1900 - Rotterdam 1977)

"Als ik schilder ben ik gelukkig." Wim Motz legde tijdens zijn leven een enorme productiviteit aan de dag. Zijn werkdrift leidde hem van het impressionisme naar het expressionisme, van pure abstractie weer terug naar de herkenbare werkelijkheid. Zijn opstandige aard laat zich verraden in zijn werkwijze. Wim Motz, naast schilder ook graficus, zette zijn onderwerpen vol dynamiek en hartstocht op het doek en papier.Pas op 37-jarige leeftijd begon Motz, geboren Rotterdammer, zijn loopbaan als kunstenaar. Hij volgde tekenlessen bij Jan van Straten. In Motz trof Van Straten een dankbare leerling, die een enorme inhaalslag probeerde te maken. Zijn opleiding bestond tot dan toe alleen uit de lagere school. Daarna volgden ettelijke banen. "Ik werkte in een tuinderij, als kermisreiziger, maar ook in de mijnen van Belgi. Ik stond als koopman op de markt en ging later behangen en schilderen." Zijn nimmer aflatende drang om zich te uiten in de beeldende kunst, leidde hem naar een nieuw bestaan, dat van kunstenaar. En niet zonder succes. Hij exposeerde in Amerika, Canada, Itali, Zwitserland, Oostenrijk, Belgi_ en Nederland.Van Straten leerde hem wat beeldende kunst is. "Ik dacht eerst dat het om naschilderen ging, maar bij hem leerde ik dat je het zelf moet ondergaan.''Aanvankelijk schilderde Motz niet natuurgetrouwe, maar toch makkelijk herkenbare voorstellingen, zoals haven- en industriegezichten. Hij maakte vier jaar lang (1954-1958) onderdeel uit van de groep ?De vier Rotterdammers'. Van het figuratieve en direct-herkenbare stapte hij vervolgens over op totale abstractie. Als lid van de ?Ara-groep', maakte hij zich de techniek van de lithografie eigen. Naast kleurenlitho's maakte hij ook zwart-witte steendrukken. De techniek van linoleumsneden beheerste hij al.Door het loslaten van de figuratie kon Motz zich geheel storten op lijn en kleur, de grondbeginselen van de kunst. Hij ontkiemde zich tot een ware emotionalist. Met veel hartstocht, op een driftige wijze, zette hij zijn onderwerpen op doek en papier neer. Voor zijn schilderijen gebruikte hij een metseltechniek. Net als zijn grote voorbeeld De Sta_l bracht hij de verf met een spatel op het doek aan. ?Schilder van de kleur', werd hij ook wel genoemd.Hoewel Motz tot het abstracte genre gerekend kan worden, vormden toch de indrukken van het landschap, in het bijzonder het waterlandschap, de havens en de rivier de bron van zijn inspiratie. Halverwege de jaren zestig maakte hij binnen zijn werk weer plaats voor de figuratie. "Ik heb weer verlangen naar herkenbare vormen gekregen (....) Ik wil tegemoet komen aan de beschouwer."Tekst: Corien van Eyck van Heslinga

Aangeboden items
18
Verkochte items
179
Nationaliteit
Nederlands Nederlands
Links
Favoriet
Wim Motz - Jaren 60 monochrome litho - zeer kleine oplage (1/10) "le Createur" gesigneerd kopen? Bied vanaf 30!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Jaren 60 monochrome litho - zeer kleine oplage (1/10) "le Createur" gesigneerd
TechniekLitho
Afmetingen69.5 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Wim Motz - Grote unica (slechts 5 ex) kleuren Lithografie 'jazz scene' handgesigneerd kopen? Bied vanaf 30!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Grote unica (slechts 5 ex) kleuren Lithografie 'jazz scene' handgesigneerd
TechniekLitho
Afmetingen50 x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Wim Motz - Grote jaren 50 kleuren Lithografie 'twee figuren' handgesigneerd kopen? Bied vanaf 30!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Grote jaren 50 kleuren Lithografie 'twee figuren' handgesigneerd
TechniekLitho
Afmetingen64 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Wim Motz - Grote 1959 monochrome litho - abstracte compositie - E.A. exemplaar gesigneerd kopen? Bied vanaf 30!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Grote 1959 monochrome litho - abstracte compositie - E.A. exemplaar gesigneerd
TechniekLitho
Afmetingen56 x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Wim Motz - lot van vier werken kopen? Bied vanaf 45!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands lot van vier werken
TechniekLitho
Afmetingen56 x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
TechniekLitho
Afmetingen50 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Wim Motz - Delfshaven Rotterdam kopen? Bied vanaf 110!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Delfshaven Rotterdam
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen41 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
€ 110
Wim Motz - monoprint: abstract - 1960 kopen? Bied vanaf 59!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands monoprint: abstract - 1960
TechniekMonotype
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 59
Wim Motz - Litho: abstract - 1962 kopen? Bied vanaf 49!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Litho: abstract - 1962
TechniekLitho
Afmetingen50 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 49
TechniekMonotype
Afmetingen65 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 59
Wim Motz - litho: abstract - 1961 kopen? Bied vanaf 49!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands litho: abstract - 1961
TechniekLitho
Afmetingen53.5 x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 49
Wim Motz - Compositie II kopen? Bied vanaf 100!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Compositie II
TechniekLitho
Afmetingen60 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Wim Motz - litho kopen? Bied vanaf 30!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands litho
TechniekLitho
Afmetingen42 x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 30
Wim Motz - Litho kopen? Bied vanaf 29!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Litho
TechniekLitho
Afmetingen50 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 29
TechniekLitho
Afmetingen56 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 29
Wim Motz - 'Abstractie compositie' kopen? Bied vanaf 250!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands 'Abstractie compositie'
Afmetingen47 x 57 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 250
TechniekLitho
Afmetingen56 x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45

Kunst kopen van Wim Motz

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Wim Motz? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Wim Motz. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Wim Motz en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Wim Motz te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Wim Motz!

Volg het aanbod kunst van Wim Motz te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Wim Motz te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Wim Motz instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Wim Motz kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Wim Motz!

Waarom via Kunstveiling kunst van Wim Motz kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Wim Motz en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Wim Motz via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Wim Motz of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Wim Motz?

Kunst kopen van Wim Motz begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Wim Motz, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Wim Motz. Om meer kans te maken om de Wim Motz te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Wim Motz! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.