Fon Klement - Ingelijste tekening , Bloemstilleven met Rozen II - 2000 - Verkocht

Fon Klement - Ingelijste tekening , Bloemstilleven met Rozen II - 2000 kopen? Bied vanaf 100!
Tekening / Aquarel

Fon Klement - Ingelijste tekening , Bloemstilleven met Rozen II - 2000 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Ingelijste tekening , Bloemstilleven met Rozen II - 2000 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Ingelijste tekening , Bloemstilleven met Rozen II - 2000 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Ingelijste tekening , Bloemstilleven met Rozen II - 2000 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Ingelijste tekening , Bloemstilleven met Rozen II - 2000 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Ingelijste tekening , Bloemstilleven met Rozen II - 2000 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Ingelijste tekening , Bloemstilleven met Rozen II - 2000 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Ingelijste tekening , Bloemstilleven met Rozen II - 2000 kopen? Bied vanaf 100!Fon Klement - Ingelijste tekening , Bloemstilleven met Rozen II - 2000 kopen? Bied vanaf 100!
  • Fon Klement (1930-2000)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal2000
TechniekPotlood
OnderwerpBloemen en Planten
IngelijstIngelijst
Afmetingen13.5 x 14 cm (h x b)
Incl. lijst53 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een ingelijste tekening van de Nederlandse kunstenaar Fon Klement (1930-2000), gemaakt op 69-jarige leeftijd in het jaar van zijn overlijden.

    -Gesigneerd en gedateerd linksonder.

    -Ingelijst in een eenvoudige witte lijst met een kartonnen passe-partout.
    -Afmetingen: Lijst, 53 x 43 cm. Passe-partout, 50 x 40 cm. Beeld/tekening, 13,5 x 14 cm.

    -Herkomst: Uit de nalatenschap/inboedel van Fon Klement.
    -Conditie: In zeer goede staat.

    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

    Kan zo aan de muur.

    (Wij bieden nog meer werk van Fon Klement ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).

    Informatie over de kunstenaar:

    Alfons (‘Fon’) Klement geboren 10 november 1930 in Amsterdam, overleden 8 oktober 2000 in Amsterdam, was een Nederlands graficus, houtsnijder, schilder, tekenaar, wandschilder, beeldhouwer en musicus.

    -Opleiding: Autodidact.

    -Fon Klement woonde en werkte in Amsterdam en Frankrijk.

    -Na een korte periode waarin Fon Klement als figuratief schilder en houtsnijder aanzien verwierf, kwamen in 1960 de eerste meerkleuren grafiekbladen tot stand in de hem zo typerende techniek 'de hoogdruk hardboardsnede'. Herkenbare vormelementen maakten geleidelijk plaats voor meer abstracte motieven in sobere kleuren.

    -Fon Klement maakte studiereizen naar Frankrijk en Zweden en deed mee aan exposities in binnen- en buitenland waaronder de expositie “Prints today in the U.S.A.” met een overzicht van grafiek van Nederlandse kunstenaars waarmee hij lange tijd door de Verenigde Staten reisde.

    In de tachtiger jaren is hij bekend geworden met zijn kleurrijke bloemstillevens van o.a. klaprozen, irissen en rozen.

    -Fon Klement was lid van meerdere kunstenaarsverenigingen, waaronder het Haagse Pulchri Studio, Xylon en de ‘Vereeniging tot Bevordering der Grafische Kunsten 'De Grafische'’.

    -Prijzen: In 1990 kreeg hij tijdens de Grafiekbiënnale “Grafiek nu” in Laren en in 1993 op de Internationale Grafiekbiënnale in Maastricht de publieksprijs toegekend. Hij werd gerekend tot een van de succesvolste kunstenaars van zijn tijd.

    -Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 1, p. 602 ; Saur 1992- , AKLONLINE ; Jacobs 1993 , vol. 1 (1993), p. 611 ; Jacobs 2000 , vol. 3 (2000), p. 446.

    -De tekening kan afgehaald worden in Amsterdam.

    -De tekening kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    -Binnen Nederland: 8,00 euro.

    -Naar België, Frankrijk en Duitsland: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Binnen Nederland € 8,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 17,50
Wereldwijd € 30,00

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd22-11-2021 om 0:00
Eindtijd6-12-2021 om 20:07