Jan Cremer - zeer grote houtsnede: Landschap - 1999

Jan Cremer - zeer grote houtsnede: Landschap - 1999 kopen? Bied vanaf 375!
Jan Cremer - zeer grote houtsnede: Landschap - 1999 kopen? Bied vanaf 375!Jan Cremer - zeer grote houtsnede: Landschap - 1999 kopen? Bied vanaf 375!Jan Cremer - zeer grote houtsnede: Landschap - 1999 kopen? Bied vanaf 375!Jan Cremer - zeer grote houtsnede: Landschap - 1999 kopen? Bied vanaf 375!Jan Cremer - zeer grote houtsnede: Landschap - 1999 kopen? Bied vanaf 375!
  • Jan Cremer (1940)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1999
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen78 x 104 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Houtsnede van Jan Cremer. Titel: Landschap. In opdracht: Met ondertitel: voor Rina ( = Rina Berghuis. Zij is de partner van wijlen Piet Clement). Van alle bladen grafiek, die in de drukkerij op de Prinsengracht ontstonden, ontving zij meestal 1 afdruk. Oplage: EAP, IV/IV. Afmetingen blad: H78 x b104cm. Afmetingen voorstelling: H67 x b96cm. Het werk is onderaan gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid wordt, op aanvraag, gemaild.

Jan Cremer (Enschede, 20 april 1940) is een Nederlandse schrijver en beeldend kunstenaar. Jan Cremer is vooral bekend van de roman Ik

Op 30 november 2000 is hij benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw.

In zijn boek De Hunnen levert Cremer felle kritiek op de regering in Londen tijdens de bezetting in de Tweede Wereldoorlog, die in 1944 opriep tot de Spoorwegstaking. Deze staking heeft volgens hem in feite de Hongerwinter veroorzaakt, doordat door die staking voedsel vanuit de noordelijke delen van het land (o.a. aardappelen uit Groningen) niet naar de grote steden in het hongerende westen van het land vervoerd konden worden.

Jan Cremer (2017)

Van 10 tot 27 juni 2013 liet Cremer ruim duizend kunstwerken, foto's, brieven en andere persoonlijke documenten en objecten uit zijn bezit veilen.

In 2020 werd de Frans Banninck Cocqpenning aan hem toegekend. De penning wordt verleend aan Amsterdammers die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt op bijvoorbeeld het cultureel gebied. Loco-burgemeester Rutger Groot Wassink noemde Cremer ‘een voorganger en een pleitbezorger van het vrije Amsterdam zoals we dat nu kennen en waar iedereen welkom is’.

Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,50
Naar België € 28,95
Naar Duitsland € 28,95
Europese Unie € 28,95
Wereldwijd € 55,00

Openingsbod € 375
Objectlocatie's-Gravenzande,  Nederland
Starttijd25-4-2024 om 16:17
Eindtijd5-5-2024 om 20:08