Jan Schoonhoven - 2 Offset-litho's naar een Oost-Indische inkt op papier 1980 - Verkocht

Jan Schoonhoven - 2 Offset-litho's naar een Oost-Indische inkt op papier 1980 kopen? Bied vanaf 50!
Prenten & Uitgaves

Jan Schoonhoven - 2 Offset-litho's naar een Oost-Indische inkt op papier 1980 kopen? Bied vanaf 50!Jan Schoonhoven - 2 Offset-litho's naar een Oost-Indische inkt op papier 1980 kopen? Bied vanaf 50!Jan Schoonhoven - 2 Offset-litho's naar een Oost-Indische inkt op papier 1980 kopen? Bied vanaf 50!Jan Schoonhoven - 2 Offset-litho's naar een Oost-Indische inkt op papier 1980 kopen? Bied vanaf 50!Jan Schoonhoven - 2 Offset-litho's naar een Oost-Indische inkt op papier 1980 kopen? Bied vanaf 50!Jan Schoonhoven - 2 Offset-litho's naar een Oost-Indische inkt op papier 1980 kopen? Bied vanaf 50!Jan Schoonhoven - 2 Offset-litho's naar een Oost-Indische inkt op papier 1980 kopen? Bied vanaf 50!
  • Jan Schoonhoven (1914-1994)
Type kunstwerkPrenten & Uitgaves
TechniekVaria
Afmetingen29 x 19.4 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd

Schoonhoven studeerde van 1930 tot 1934 aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Hij werkte van 1946 tot 1979 bij de Centrale Afdeling Gebouwen van (het toenmalige staatsbedrijf) PTT. Het kunstenaarschap van Schoonhoven speelde zich af in de avonduren en de vrije weekenden.

Samen met de kunstenaars Armando, Henk Peeters, Jan Henderikse richtte hij in de jaren zestig de Nulgroep op, die zich afzette tegen Cobra en streefde naar een objectieve kunst, die van elke emotionele waarde werd ontdaan en waarin de aanwezigheid van de kunstenaar als persoon was uitgewist. Zijn zoektocht in de kunst wordt het best samengevat in zijn uitspraak: Je moet streven naar een minimum, maar anoniem gaat het nooit.

Schoonhoven maakte aan het begin van zijn loopbaan vooral abstracte tekeningen en aquarellen. Vanaf 1955 ontstonden monochrome witte reliëfs.

Aangeboden 2 prachtige offset-litho's van Jan Schoonhoven door ons voorzien van een passend passe-partout  gedrukt in de periode 1980-1989

passe-partout maat: 36x27

Oplage: 800
PrijsTot 5 kg.
Binnen Nederland € 11,00

AfhalenNee is niet mogelijk
ObjectlocatieHoogeveen,  Nederland
Starttijd13-5-2020 om 9:53
Eindtijd17-5-2020 om 21:25