5. Jef Diederen

Jef Diederen (1920-2009)

18 aangeboden items / 604 verkochte items

FA. (129 x Favoriet)

Jef DIEDEREN (Heerlen 1920 - Amsterdam 2009)

Schilder, Graficus

Opleiding: Jef Diederen volgde zijn opleiding aan de Middelbare Kunstnijverheidsschool te Maastricht. Hij vervolgde zijn opleiding aan de Rijksacademie voor de Beeldende Kunsten te Amsterdam. Amsterdam

Jef Diederen was een van de zogenoemde 'Limburgse Amsterdammers'. Diederen nam in 1948 deel aan de groepsexpositie Amsterdamse schilders van Nu en had in 1957 zijn eerste solotentoonstelling. Tot 1955 schilderde hij veelal landschappelijke gouaches en tekeningen. Vele werken zijn gebaseerd op de realistische landschappen uit zijn geboortestreek Zuid-Limburg. Later ontwikkelde Jef Diederen zich meer in een abstracte richting, maar landschappen bleven voor hem een grote inspiratie.De kunst van Jef Diederen is lyrisch-abstract met een vriendelijke en zachte uitstraling, maar bezit wel sterke kleuren. Diederen heeft als eigenzinnig kunstenaar nooit vaste aansluiting gezocht bij groeperingen of stromingen. Zijn olieverfwerken hadden vaak eigenzinnige afmetingen en daardoor opvallend. Ook maakte Diederen combinaties van doeken van diverse maten. Naast zijn vele schilderijen en werken op papier voerde hij ook diverse opdrachten uit voor wandschilderingen en glasramen. Onderwerpen als terreur en oorlogsgeweld, hebben altijd een grote invloed gehad op het werk van Jef Diederen. De Tweede Wereldoorlog en vervolging van Joden, de oorlog in Vietnam, de onderdrukking van Palestijnen en Indianen, waren dan ook opeenvolgend terug te zien in zijn werk. Tussendoor werd Diederen ook voordurend ge_nspireerd door de natuur, architectuur, dans en muziek, waardoor vele nieuwe kleurijke werken zijn ontstaan.

Exposities en prijzen:

Livingstone gallery, Den HaagGallery 9, AmsterdamGalerie Willy Schoots, Eindhoven

Nationaliteit / school

Nederlands

18 aangeboden items van deze kunstenaar
Jef Diederen - groot olieverf op doek: Provence III - 1984 kopen? Bied vanaf 2995!

Jef Diederen - groot olieverf op doek: Provence III - 1984

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1984
Afmetingen136 cm x 136 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jef Diederen - Zeldzame litho, ingelijst+passepartout kopen? Bied vanaf 125!

Jef Diederen - Zeldzame litho, ingelijst+passepartout

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

TechniekLitho
Afmetingen55 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jef Diederen - Houtsnede - 1991 kopen? Bied vanaf 50!

Jef Diederen - Houtsnede - 1991

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1991
Afmetingen27.5 cm x 27.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst

Jaartal1991
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst

Jaartal1991
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Jef Diederen - Litho (1965) kopen? Bied vanaf 45!

Jef Diederen - Litho (1965)

Geplaatst doorD-Art

Jaartal1965
TechniekLitho
Afmetingen60 cm x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jef Diederen - Litho, Zonder titel kopen? Bied vanaf 10!

Jef Diederen - Litho, Zonder titel

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1996
TechniekLitho
Afmetingen57 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1996
TechniekLitho
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Aftersale items

Aftersale
Jef Diederen - ecoline papier 389 kopen? Bied vanaf 500!

Jef Diederen - ecoline papier 389

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorwouter2020

TechniekAquarel
Afmetingen80 cm x 102 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Jef Diederen - Kleurenhoutsnede op rijstpapier | zonder titel | 1987 kopen? Bied vanaf 100!

Jef Diederen - Kleurenhoutsnede op rijstpapier | zonder titel | 1987

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1987
Afmetingen85 cm x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jef Diederen - kleurenlitho - zonder titel - 1993 kopen? Bied vanaf 75!

Jef Diederen - kleurenlitho - zonder titel - 1993

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1993
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jef Diederen - kleurenhoutsnede op rijstpapier - 'Blauw - 14 IX '74' - 1974 kopen? Bied vanaf 100!

Jef Diederen - kleurenhoutsnede op rijstpapier - 'Blauw - 14 IX '74' - 1974

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1974
Afmetingen65 cm x 98 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1993
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jef Diederen - Mooi hoofd, litho kopen? Bied vanaf 35!

Jef Diederen - Mooi hoofd, litho

Geplaatst doorRosser

Jaartal1996
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jef Diederen - hout/linosnede - 1975 kopen? Bied vanaf 45!

Jef Diederen - hout/linosnede - 1975

Jaartal1975
Afmetingen98 cm x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jef Diederen - Ingelijste krijttekening: gezicht - 1994 kopen? Bied vanaf 175!

Jef Diederen - Ingelijste krijttekening: gezicht - 1994

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen48 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Jef Diederen - kleurenhoutsnede | 'Zonder titel' | 1992 kopen? Bied vanaf 80!

Jef Diederen - kleurenhoutsnede | 'Zonder titel' | 1992

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1992
Afmetingen30 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jef Diederen - Ingelijste houtsnede kopen? Bied vanaf 75!

Jef Diederen - Ingelijste houtsnede

Geplaatst doorCello1

Jaartal1956
Afmetingen53 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst