Jef Diederen (1920-2009)
  5. Kunstenaar
  6. >
  7. Jef Diederen
Jef Diederen (1920-2009)

Jef Diederen (1920-2009)

Kunstschilder, Graficus, Tekenaar

Jef DIEDEREN (Heerlen 1920 - Amsterdam 2009)

Schilder, Graficus

Opleiding: Jef Diederen volgde zijn opleiding aan de Middelbare Kunstnijverheidsschool te Maastricht. Hij vervolgde zijn opleiding aan de Rijksacademie voor de Beeldende Kunsten te Amsterdam. Amsterdam

Jef Diederen was een van de zogenoemde 'Limburgse Amsterdammers'. Diederen nam in 1948 deel aan de groepsexpositie Amsterdamse schilders van Nu en had in 1957 zijn eerste solotentoonstelling. Tot 1955 schilderde hij veelal landschappelijke gouaches en tekeningen. Vele werken zijn gebaseerd op de realistische landschappen uit zijn geboortestreek Zuid-Limburg. Later ontwikkelde Jef Diederen zich meer in een abstracte richting, maar landschappen bleven voor hem een grote inspiratie.De kunst van Jef Diederen is lyrisch-abstract met een vriendelijke en zachte uitstraling, maar bezit wel sterke kleuren. Diederen heeft als eigenzinnig kunstenaar nooit vaste aansluiting gezocht bij groeperingen of stromingen. Zijn olieverfwerken hadden vaak eigenzinnige afmetingen en daardoor opvallend. Ook maakte Diederen combinaties van doeken van diverse maten. Naast zijn vele schilderijen en werken op papier voerde hij ook diverse opdrachten uit voor wandschilderingen en glasramen. Onderwerpen als terreur en oorlogsgeweld, hebben altijd een grote invloed gehad op het werk van Jef Diederen. De Tweede Wereldoorlog en vervolging van Joden, de oorlog in Vietnam, de onderdrukking van Palestijnen en Indianen, waren dan ook opeenvolgend terug te zien in zijn werk. Tussendoor werd Diederen ook voordurend ge_nspireerd door de natuur, architectuur, dans en muziek, waardoor vele nieuwe kleurijke werken zijn ontstaan.

Exposities en prijzen:

Livingstone gallery, Den HaagGallery 9, AmsterdamGalerie Willy Schoots, Eindhoven

Aangeboden items
15
Verkochte items
738
Nationaliteit
Nederlands Nederlands
Links
Favoriet
Jef Diederen - Compositie kopen? Bied vanaf 50!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands Compositie
Afmetingen77.5 x 62.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Jef Diederen - Zonder titel kopen? Bied vanaf 70!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands Zonder titel
TechniekLitho
Afmetingen59 x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
€ 70
TechniekLitho
Afmetingen40 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 70
Jef Diederen - 3 kleuren lino's + gesigneerd boek, samen in originele portfolio kopen? Bied vanaf 199!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands 3 kleuren lino's + gesigneerd boek, samen in originele portfolio
Afmetingen30 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 199
Jef Diederen - Figuren in abstract landschap - Kleurhoutsnede kopen? Bied vanaf 45!
Afmetingen28 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Jef Diederen - Serie van 6 litho's ingelijst kopen? Bied vanaf 195!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands Serie van 6 litho's ingelijst
TechniekLitho
Afmetingen35 x 26 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 195
Jef Diederen - gesigneerde Lino kopen? Bied vanaf 29!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands gesigneerde Lino
Afmetingen28 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 29
Jef Diederen - Hemel bij nacht, houtsnede kopen? Bied vanaf 80!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands Hemel bij nacht, houtsnede
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
€ 80
Jef Diederen - #COMPOSITIE MET BLAUW # 1970, genummerd/gesigneerd, mint- kopen? Bied vanaf 65!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands #COMPOSITIE MET BLAUW # 1970, genummerd/gesigneerd, mint-
TechniekLitho
Afmetingen57 x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 65
Jef Diederen - linosnede - 1991 kopen? Bied vanaf 55!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands linosnede - 1991
Afmetingen28 x 27.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Jef Diederen - Modern People kopen? Bied vanaf 50!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands Modern People
TechniekLitho
Afmetingen58 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Jef Diederen - Mooi hoofd, litho kopen? Bied vanaf 40!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands Mooi hoofd, litho
TechniekLitho
Afmetingen50 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Jef Diederen - gesigneerd boek - 1991 kopen? Bied vanaf 55!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands gesigneerd boek - 1991
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 30 cm (h x b)
€ 55

Kunst kopen van Jef Diederen

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Jef Diederen? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Jef Diederen. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Jef Diederen en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Jef Diederen te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Jef Diederen!

Volg het aanbod kunst van Jef Diederen te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Jef Diederen te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Jef Diederen instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Jef Diederen kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Jef Diederen!

Waarom via Kunstveiling kunst van Jef Diederen kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Jef Diederen en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Jef Diederen via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Jef Diederen of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Jef Diederen?

Kunst kopen van Jef Diederen begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Jef Diederen, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Jef Diederen. Om meer kans te maken om de Jef Diederen te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Jef Diederen! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.