Jef Diederen (1920-2009)
  5. Jef Diederen
Jef Diederen (1920-2009)

Jef Diederen (1920-2009)

Kunstschilder, Graficus, Tekenaar

Jef DIEDEREN (Heerlen 1920 - Amsterdam 2009)

Schilder, Graficus

Opleiding: Jef Diederen volgde zijn opleiding aan de Middelbare Kunstnijverheidsschool te Maastricht. Hij vervolgde zijn opleiding aan de Rijksacademie voor de Beeldende Kunsten te Amsterdam. Amsterdam

Jef Diederen was een van de zogenoemde 'Limburgse Amsterdammers'. Diederen nam in 1948 deel aan de groepsexpositie Amsterdamse schilders van Nu en had in 1957 zijn eerste solotentoonstelling. Tot 1955 schilderde hij veelal landschappelijke gouaches en tekeningen. Vele werken zijn gebaseerd op de realistische landschappen uit zijn geboortestreek Zuid-Limburg. Later ontwikkelde Jef Diederen zich meer in een abstracte richting, maar landschappen bleven voor hem een grote inspiratie.De kunst van Jef Diederen is lyrisch-abstract met een vriendelijke en zachte uitstraling, maar bezit wel sterke kleuren. Diederen heeft als eigenzinnig kunstenaar nooit vaste aansluiting gezocht bij groeperingen of stromingen. Zijn olieverfwerken hadden vaak eigenzinnige afmetingen en daardoor opvallend. Ook maakte Diederen combinaties van doeken van diverse maten. Naast zijn vele schilderijen en werken op papier voerde hij ook diverse opdrachten uit voor wandschilderingen en glasramen. Onderwerpen als terreur en oorlogsgeweld, hebben altijd een grote invloed gehad op het werk van Jef Diederen. De Tweede Wereldoorlog en vervolging van Joden, de oorlog in Vietnam, de onderdrukking van Palestijnen en Indianen, waren dan ook opeenvolgend terug te zien in zijn werk. Tussendoor werd Diederen ook voordurend ge_nspireerd door de natuur, architectuur, dans en muziek, waardoor vele nieuwe kleurijke werken zijn ontstaan.

Exposities en prijzen:

Livingstone gallery, Den HaagGallery 9, AmsterdamGalerie Willy Schoots, Eindhoven

Aangeboden items
15
Verkochte items
660
Nationaliteit
Nederlands
Links
Favoriet
FA. (145 x Favoriet)
15 aangeboden items van deze kunstenaar
Jef Diederen - Kleurenlitho - 1993 - Gesigneerd - 57/80 kopen? Bied vanaf 65!
Jef Diederen - Kleurenlitho - 1993 - Gesigneerd - 57/80

Geplaatst doorin2art

Jaartal1993
TechniekLitho
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorin2art

Jaartal1993
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorin2art

Jaartal1993
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jef Diederen - Zonder titel kopen? Bied vanaf 175!
Jef Diederen - Zonder titel

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorJanineFrancis52

Jaartal1992
TechniekAquarel
Afmetingen42 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jef Diederen - Litho 1994 kopen? Bied vanaf 70!
Jef Diederen - Litho 1994

Geplaatst doorMarcoMostert

Jaartal1994
TechniekLitho
Afmetingen35 cm x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Jef Diederen - Grote houtsnede kopen? Bied vanaf 1!
Jef Diederen - Grote houtsnede

Geplaatst doorCello1

Jaartal1985
Afmetingen92 cm x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jef Diederen - Compositie, houtsnede op japans papier (netjes ingelijst, groot) kopen? Bied vanaf 1!
Jef Diederen - Compositie, houtsnede op japans papier (netjes ingelijst, groot)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1983
Afmetingen100 cm x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst

Aftersale items

Aftersale
Jef Diederen - Ingelijste krijttekening: gezicht - 1994 kopen? Bied vanaf 249!
Jef Diederen - Ingelijste krijttekening: gezicht - 1994

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen48 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Jef Diederen - Mooi hoofd, litho kopen? Bied vanaf 40!
Jef Diederen - Mooi hoofd, litho

Geplaatst doorRosser

Jaartal1996
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jef Diederen - Mooi hoofd kopen? Bied vanaf 50!
Jef Diederen - Mooi hoofd

Geplaatst doormeisen

Jaartal1996
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jef Diederen - kleurenlitho - zonder titel - 1993 kopen? Bied vanaf 75!
Jef Diederen - kleurenlitho - zonder titel - 1993

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1993
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1993
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jef Diederen - kleurenhoutsnede op rijstpapier - 'Blauw - 14 IX '74' - 1974 kopen? Bied vanaf 100!
Jef Diederen - kleurenhoutsnede op rijstpapier - 'Blauw - 14 IX '74' - 1974

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1974
Afmetingen65 cm x 98 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jef Diederen - zonder titel kopen? Bied vanaf 40!
Jef Diederen - zonder titel

Geplaatst doormonschau

TechniekLitho
Afmetingen78 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Jef Diederen - Houtsnede, Zonder titel - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 120!
Jef Diederen - Houtsnede, Zonder titel - Ingelijst (Groot)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1983
Afmetingen80.5 cm x 110.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Kunst kopen van Jef Diederen

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Jef Diederen? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Jef Diederen. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Jef Diederen en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Jef Diederen te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Jef Diederen!

Volg het aanbod kunst van Jef Diederen te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Jef Diederen te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Jef Diederen instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Jef Diederen kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Jef Diederen!

Waarom via Kunstveiling kunst van Jef Diederen kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Jef Diederen en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Jef Diederen via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Jef Diederen of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Jef Diederen?

Kunst kopen van Jef Diederen begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Jef Diederen, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Jef Diederen. Om meer kans te maken om de Jef Diederen te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Jef Diederen! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.