Corneille - Litho met de titel, UNIQUE uit 1997

Corneille - Litho met de titel, UNIQUE uit 1997 kopen? Bied vanaf 50!
Corneille - Litho met de titel, UNIQUE uit 1997 kopen? Bied vanaf 50!Corneille - Litho met de titel, UNIQUE uit 1997 kopen? Bied vanaf 50!Corneille - Litho met de titel, UNIQUE uit 1997 kopen? Bied vanaf 50!Corneille - Litho met de titel, UNIQUE uit 1997 kopen? Bied vanaf 50!
  • Corneille (1922-2010)
TypePrenten & Uitgaves
Jaartal1997
TechniekLitho
OnderwerpDieren
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen21 cm x 15 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd

Zeer fraai klein Kleurenlitho van Corneille uit 1997.
Afmeting werk 15 x 21 cm in nieuwstaat.
De Kleurenlitho is in de druk gesigneerd.
Corneille stond aan de wieg van de vrije schilderkunst in Europa. In 1948 leerde hij ook Constant kennen en richtte hij met anderen de Nederlandse Experimentele Groep en later Cobra op. Cobra werd opgericht door de Belgen Christian Dotremont en Joseph Noiret, de Deen Asger Jorn en de Nederlanders Karel Appel, Constant en Corneille. De naam Cobra verwijst naar het internationale element van deze kunststroming. De afkorting staat voor Copenhagen, Brussel en Amsterdam, de hoofdsteden van de landen waar de meeste Cobra-kunstenaars vandaan kwamen.
In 1948 vestigde hij zich in Parijs. De Cobra-tijd stond voor Corneille vooral in het teken van het experiment. Kunst moest naïef en vooral spontaan zijn. De academische en intellectuele aanpak werd door de Cobra-kunstenaars afgewezen. Zij lieten zich vooral inspireren door kindertekeningen, primitieve volkskunst en 'outsider art', kunst gemaakt door geesteszieke kunstenaars. Deze 'naïeve' kunstvorm wordt door kunstcritici gezien als een reactie op de verschrikkingen en willekeur in de Tweede Wereldoorlog.

Sluit binnenkort 19u 29m 43s
Openingsbod€ 50
ObjectlocatieAlkmaar,  Nederland
VerzendingWereldwijd
Starttijd:17-01-2023 om 22:35
Eindtijd:29-01-2023 om 16:52