De odaliske was een terugkerend thema voor de reizende schilder Guillaume Corneille (1922-2010).
Men denkt aan de Odalisken van Matisse, maar ook aan de odalisken van Oosterse schilders.
Het onderwerp, dat een knooppunt vormt met de voorbije kunstgeschiedenis, is een plek van vernieuwing voor de moderne schilderkunst,
Groot formaat - Pastel, houtskool en aquarel op zwart papier, gesigneerd en gedateerd rechtsonder
Massief houten lijst daterend uit Corneille's leven met Atelier Corneille stempel op de achterkant.
Afmetingen: 50 x 65 cm - 79 x 93 cm met lijst
Werk in zeer goede staat - Lijst met gebruikssporen en kleine deukjes.
Wordt geleverd met een echtheidscertificaat van de Fondation Guillaume Corneille.
Tentoonstelling ter ere van 75 jaar Cobra vanaf 1 juni in het Cobra Museum in Amstelveen.
Opening van het Cobra depot in Antwerpen in juni 2023.
Uitgave van een Cobra / Corneille postzegel door Bpost in 2023.
Corneille werd geïdentificeerd als een belangrijke figuur in de vernieuwing van de abstractie in Noord-Europa. Vanaf 1967 evolueerde hij geleidelijk naar een rijke en kleurrijke Nieuwe Figuratie die aansloot bij de Pop Art-smaak van de jaren 1960 en 1970. Hij stelde tentoon naast Andy Warhol, Arman, César, enz.