Armando (1929-2018)
  5. Armando
Armando (1929-2018)

Armando (1929-2018)

Kunstschilder, Beeldhouwer, Graficus

Herman Dirk van Dodeweerd, bekend als ARMANDO (Amsterdam 1929 - Potsdam 2018)

Beeldhouwer, Schrijver, Film- en documentairemaker, Violist

Opleiding

Armando studeerde een aantal jaren kunstgeschiedenis te Amsterdam.

Hij woont in Amstelveen en werkt te Amsterdam.

Biografie

Armando (Amsterdam 1929) behoort tot de belangrijkste naoorlogse Nederlandse kunstenaars en hij wordt nationaal en internationaal gewaardeerd. Zijn werk, met als basis zijn persoonlijke ervaring van de Tweede Wereldoorlog in Amersfoort, handelt over existentiële en universele thema's die hij beschrijft in termen van macht en onmacht, daders en slachtoffers, herinnering, vergankelijkheid en melancholie.

Fascinatie voor geweld en kwaad bepaalt zijn werk van meet af aan. Verbaasd over de verraderlijke schoonheid van dit geweld, werkt Armando zijn thematiek in elke discipline die hij beoefent op unieke wijze uit. Gedreven door het verlangen naar inzicht in het kwaad en naar de beheersing van de technieken om zijn thematiek vorm te geven, verkent hij de mogelijkheden van ieder medium tot het uiterste.

Het werk van Armando omvat series monumentale schilderijen, pasteus en doorwerkt in zwart en wit met hier en daar sporen van kleur, subtiele, poëtische tekeningen en grafiek. Vanaf 1989 ontstaan sculpturen die door natuurkrachten gevormd en gebeukt lijken. Proza en poëzie van Armando nemen een eigen plaats in. In een zeer specifieke taal wordt het onzegbare, omgeven door veel wit, verwoord. Documentaires waarin zowel daders als slachtoffers het woord krijgen, films, toneel- en theatervoorstellingen completeren een oeuvre waarvan zowel beeldend als literair werk meermalen is bekroond. Als violist van het Armando Kwartet drukt Armando het gevoel van weemoed en melancholie, dat een plek heeft in al zijn werk, in muziek uit.

Behoort tot de volgende stromingen/groepen: Nul Groep

Exposities en prijzen

1984 - De Multatuliprijs voor Machthebbers, verslagen uit Berlijn en Toscane. 1985 - De eerste Jacobus van Looyprijs, een vijfjaarlijkse oeuvreprijs voor dubbeltalenten Armandomuseum, Amersfoort Princessehof, Leeuwarden

Aangeboden items
53
Verkochte items
833
Nationaliteit
Nederlands Nederlands  Duits Duits
Links
Favoriet
FA. (351 x Favoriet)
Armando - Kleurengiclee FUNDSTUCK Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee FUNDSTUCK Handgesigneerd
TechniekGiclée
Afmetingen54 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
FA. (2)
Armando - Kleurengiclee DIE HAND Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 159!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee DIE HAND Handgesigneerd
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 159
FA. (2)
Armando - "DAMALS " - handgesigneerd - kleurengiclée - kleine oplage slechts 25 + e.a. kopen? Bied vanaf 189!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits "DAMALS " - handgesigneerd - kleurengiclée - kleine oplage slechts 25 + e.a.
TechniekGiclée
Afmetingen54.7 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 189
Armando - Kleurengiclee WALDIG Handgesigneerd----SLECHTS 25EX!!! kopen? Bied vanaf 159!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee WALDIG Handgesigneerd----SLECHTS 25EX!!!
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 159
FA. (5)
Armando - " Rote Gestalt " - handgesigneerd - kleurengiclée - kleine oplage 30 + e.a. kopen? Bied vanaf 159!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits " Rote Gestalt " - handgesigneerd - kleurengiclée - kleine oplage 30 + e.a.
TechniekGiclée
Afmetingen74.5 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 159
FA. (1)
Armando - Kleurengiclee ROTES GEWAND Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 149!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee ROTES GEWAND Handgesigneerd
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 149
Armando - ." Der Krieger 2015 " - handgesigneerd - kleurengiclée - oplage 30 + e.a. kopen? Bied vanaf 129!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits ." Der Krieger 2015 " - handgesigneerd - kleurengiclée - oplage 30 + e.a.
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 43.9 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 129
FA. (1)
Armando - Giclee DER BOGEN Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 159!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee DER BOGEN Handgesigneerd
TechniekGiclée
Afmetingen49 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 159
Armando - Das Kreuz kopen? Bied vanaf 250!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Das Kreuz
TechniekGiclée
Afmetingen107 cm x 99 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
€ 250
FA. (1)
Armando - Das Grab kopen? Bied vanaf 250!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Das Grab
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
€ 250
Armando - Kleurengiclée DER BAUM I Handgesigneerd --- SLECHTS 25 EX!!! kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclée DER BAUM I Handgesigneerd --- SLECHTS 25 EX!!!
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
FA. (1)
Armando - Rote Blume kopen? Bied vanaf 250!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Rote Blume
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
€ 250
FA. (1)
Armando - Giclee DER AUSBRUCH Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 189!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee DER AUSBRUCH Handgesigneerd
TechniekGiclée
Afmetingen63 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 189
Armando - Giclee: Komposition in rot- 2015 kopen? Bied vanaf 139!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee: Komposition in rot- 2015
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 139
FA. (1)
Armando - giclee: Der Krieger kopen? Bied vanaf 139!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits giclee: Der Krieger
TechniekEts/Aquatint
GesigneerdHandgesigneerd
€ 139
FA. (3)
Armando - Kleurengiclee DER FLUSS Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee DER FLUSS Handgesigneerd
TechniekGiclée
Afmetingen57 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
Armando - Kleurengiclee DAMALS Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee DAMALS Handgesigneerd
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
Armando - zonder titel kopen? Bied vanaf 165!
Armando (1929-2018) zonder titel
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 165
FA. (5)
Armando - Ohne Titel kopen? Bied vanaf 250!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Ohne Titel
TechniekGiclée
Afmetingen48 cm x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
FA. (1)
TechniekGiclée
Afmetingen41 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
FA. (1)
Armando - Giclee WOLKEN I Handgesigneerd----groot!!! kopen? Bied vanaf 189!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee WOLKEN I Handgesigneerd----groot!!!
TechniekGiclée
Afmetingen62 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 189
Armando - Giclee DER AUSBRUCH Handgesigneerd----groot!!! kopen? Bied vanaf 189!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee DER AUSBRUCH Handgesigneerd----groot!!!
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 189
FA. (1)
Armando - Landschap - Giclée -2014 - oplage 30 stuks kopen? Bied vanaf 195!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Landschap - Giclée -2014 - oplage 30 stuks
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 195
FA. (3)
Armando - Schitterend Kleurrijk Werk " Ons Landschap " Slechts 30 ex Wereldwijd kopen? Bied vanaf 155!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Schitterend Kleurrijk Werk " Ons Landschap " Slechts 30 ex Wereldwijd
TechniekGiclée
Afmetingen62.5 cm x 61.0 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 155
FA. (6)
Armando - Bijzonder Werk " Het Verontrustende Landschap " Slechts 30 ex Wereldwijd kopen? Bied vanaf 145!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Bijzonder Werk " Het Verontrustende Landschap " Slechts 30 ex Wereldwijd
TechniekGiclée
Afmetingen54.5 cm x 61.0 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 145
FA. (2)
Armando - Fijn Werk " Ons Rivierenlandschap " Slechts 30 ex Wereldwijd kopen? Bied vanaf 145!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Fijn Werk " Ons Rivierenlandschap " Slechts 30 ex Wereldwijd
TechniekGiclée
Afmetingen61.0 cm x 50.0 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 145
FA. (2)
Armando - Kleurengiclee ES REGNET SLECHTS 25 EX!!!!! kopen? Bied vanaf 159!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee ES REGNET SLECHTS 25 EX!!!!!
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 159
FA. (5)
Armando - Litho : trap (map: de naam in een kamer) - 1998 kopen? Bied vanaf 195!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Litho : trap (map: de naam in een kamer) - 1998
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 195
FA. (4)
Armando - Kleurengiclee DER TISCH Handgesigneerd----GROOT!!! kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee DER TISCH Handgesigneerd----GROOT!!!
TechniekGiclée
Afmetingen54 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
FA. (3)
Armando - " Gestalt " 2013 - handgesigneerd - kleurengiclée - oplage 50 + e.a. kopen? Bied vanaf 189!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits " Gestalt " 2013 - handgesigneerd - kleurengiclée - oplage 50 + e.a.
TechniekGiclée
Afmetingen61.0 cm x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 189
FA. (1)
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
FA. (7)
Armando - Zwart/wit giclée ES REGNET Handgesigneerd --- SLECHTS 25 EX!!! kopen? Bied vanaf 149!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Zwart/wit giclée ES REGNET Handgesigneerd --- SLECHTS 25 EX!!!
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 149
FA. (6)
Armando - Kleurengiclée GESTALT VI Handgesigneerd --- SLECHTS 25 EX!!! kopen? Bied vanaf 149!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclée GESTALT VI Handgesigneerd --- SLECHTS 25 EX!!!
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 149
FA. (2)
Armando - Kleurengiclee DIE BLUME ROT Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 189!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee DIE BLUME ROT Handgesigneerd.
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 189
FA. (5)
Armando - Kleurengiclee SEASCAPE Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee SEASCAPE Handgesigneerd.
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
FA. (5)
Armando - Giclee: Landschaft - 2014 kopen? Bied vanaf 159!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee: Landschaft - 2014
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 159
FA. (3)
Armando - giclee: het landschap - 2014 kopen? Bied vanaf 159!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits giclee: het landschap - 2014
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 159
FA. (3)
Armando - giclee: de krijger - 2015 kopen? Bied vanaf 135!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits giclee: de krijger - 2015
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 135
FA. (3)
Armando - Kleurengiclee DAMALS Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee DAMALS Handgesigneerd.
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
FA. (2)
Armando - grote giclee op doek (op spierraam): Das gestalt kopen? Bied vanaf 250!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits grote giclee op doek (op spierraam): Das gestalt
TechniekGiclée
Afmetingen121 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
€ 250
FA. (9)
Armando - Kleurengiclée GESTALT V Handgesigneerd --- SLECHTS 25 EX!!! kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclée GESTALT V Handgesigneerd --- SLECHTS 25 EX!!!
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 53.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
FA. (3)
Armando - Giclée LANDSCHAP X Handgesigneerd --- SLECHTS 30 EX!!! kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclée LANDSCHAP X Handgesigneerd --- SLECHTS 30 EX!!!
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
FA. (6)
Armando - Kleurengiclee ROTES BILD Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 189!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee ROTES BILD Handgesigneerd.
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 189
FA. (4)
Armando - WP - zonder titel kopen? Bied vanaf 155!
Armando (1929-2018) WP - zonder titel
TechniekGiclée
Afmetingen60 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 155
FA. (7)
Armando - WP - zonder titel kopen? Bied vanaf 160!
TechniekGiclée
Afmetingen53 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 160
FA. (1)
Armando - Karakteristieke Grote Fraaie Giclee / " De Berg " / SLECHTS 30 EX WERELDWIJD kopen? Bied vanaf 155!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Karakteristieke Grote Fraaie Giclee / " De Berg " / SLECHTS 30 EX WERELDWIJD
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 155
FA. (1)
Armando - Der Kopf, groot werk in olieverf op canvas kopen? Bied vanaf 4800!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Der Kopf, groot werk in olieverf op canvas
Afmetingen120 cm x 120 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstOp Spieraam
€ 4.800
FA. (74)
Armando - " Fundstück " 2017 - handgesigneerd - kleurengiclée - oplage 25 + e.a. kopen? Bied vanaf 159!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits " Fundstück " 2017 - handgesigneerd - kleurengiclée - oplage 25 + e.a.
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
€ 159
Armando - Giclee: Gestalt - 2015 kopen? Bied vanaf 229!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee: Gestalt - 2015
TechniekGiclée
Afmetingen74 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 229
FA. (1)

Kunst kopen van Armando

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Armando? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Armando. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Armando en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Armando te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Armando!

Volg het aanbod kunst van Armando te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Armando te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Armando instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Armando kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Armando!

Waarom via Kunstveiling kunst van Armando kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Armando en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Armando via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Armando of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Armando?

Kunst kopen van Armando begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Armando, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Armando. Om meer kans te maken om de Armando te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Armando! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.