Armando (1929-2018)
  5. Armando
Armando (1929-2018)

Armando (1929-2018)

Kunstschilder, Beeldhouwer, Graficus

Herman Dirk van Dodeweerd, bekend als ARMANDO (Amsterdam 1929 - Potsdam 2018)

Beeldhouwer, Schrijver, Film- en documentairemaker, Violist

Opleiding

Armando studeerde een aantal jaren kunstgeschiedenis te Amsterdam.

Hij woont in Amstelveen en werkt te Amsterdam.

Biografie

Armando (Amsterdam 1929) behoort tot de belangrijkste naoorlogse Nederlandse kunstenaars en hij wordt nationaal en internationaal gewaardeerd. Zijn werk, met als basis zijn persoonlijke ervaring van de Tweede Wereldoorlog in Amersfoort, handelt over existentiële en universele thema's die hij beschrijft in termen van macht en onmacht, daders en slachtoffers, herinnering, vergankelijkheid en melancholie.

Fascinatie voor geweld en kwaad bepaalt zijn werk van meet af aan. Verbaasd over de verraderlijke schoonheid van dit geweld, werkt Armando zijn thematiek in elke discipline die hij beoefent op unieke wijze uit. Gedreven door het verlangen naar inzicht in het kwaad en naar de beheersing van de technieken om zijn thematiek vorm te geven, verkent hij de mogelijkheden van ieder medium tot het uiterste.

Het werk van Armando omvat series monumentale schilderijen, pasteus en doorwerkt in zwart en wit met hier en daar sporen van kleur, subtiele, poëtische tekeningen en grafiek. Vanaf 1989 ontstaan sculpturen die door natuurkrachten gevormd en gebeukt lijken. Proza en poëzie van Armando nemen een eigen plaats in. In een zeer specifieke taal wordt het onzegbare, omgeven door veel wit, verwoord. Documentaires waarin zowel daders als slachtoffers het woord krijgen, films, toneel- en theatervoorstellingen completeren een oeuvre waarvan zowel beeldend als literair werk meermalen is bekroond. Als violist van het Armando Kwartet drukt Armando het gevoel van weemoed en melancholie, dat een plek heeft in al zijn werk, in muziek uit.

Behoort tot de volgende stromingen/groepen: Nul Groep

Exposities en prijzen

1984 - De Multatuliprijs voor Machthebbers, verslagen uit Berlijn en Toscane. 1985 - De eerste Jacobus van Looyprijs, een vijfjaarlijkse oeuvreprijs voor dubbeltalenten Armandomuseum, Amersfoort Princessehof, Leeuwarden

Aangeboden items
46
Verkochte items
748
Nationaliteit
Nederlands Duits
Links
Favoriet
FA. (314 x Favoriet)
46 aangeboden items van deze kunstenaar
Armando - Farbgiclee ES REGNET Handsigniert NUR 25EX!!! kopen? Bied vanaf 165!
Armando - Farbgiclee ES REGNET Handsigniert NUR 25EX!!!

Geplaatst doorkleurrijkekunstfriesland

VerzendingInternationaal

TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Giclee DER FLUSS Handgesigneerd---SLECHTS 30EX!!! kopen? Bied vanaf 159!
Armando - Giclee DER FLUSS Handgesigneerd---SLECHTS 30EX!!!

TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - litho ‘Der Baum’ - 2003 - oplage 30 kopen? Bied vanaf 115!
Armando - litho ‘Der Baum’ - 2003 - oplage 30

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal2003
TechniekLitho
Afmetingen24 cm x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal2003
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - litho ‘Der Kopf Rot’ - 1991 - oplage 50 kopen? Bied vanaf 425!
Armando - litho ‘Der Kopf Rot’ - 1991 - oplage 50

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1991
TechniekLitho
Afmetingen160 cm x 120 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Kleurengiclee DER BAUM Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 189!
Armando - Kleurengiclee DER BAUM Handgesigneerd

Geplaatst doorHans1951

TechniekGiclée
Afmetingen48 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Armando - Rote Blume kopen? Bied vanaf 250!
Armando - Rote Blume

Geplaatst doorwopper44

VerzendingInternationaal

Jaartal2014
TechniekGiclée
Afmetingen106 cm x 106 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Kleurengiclee DIE HAND Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 159!
Armando - Kleurengiclee DIE HAND Handgesigneerd.

TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - rote Blume kopen? Bied vanaf 150!
Armando - rote Blume

Geplaatst doorwopper44

VerzendingInternationaal

Jaartal2004
TechniekGiclée
Afmetingen62.5 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Aftersale items

Aftersale
Armando - WP - zonder titel kopen? Bied vanaf 165!
Armando - WP - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
Afmetingen53 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - WP - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2012
TechniekGiclée
Afmetingen60 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Kleurengiclee GESTALT Handgesigneerd--SLECHTS 25EX! kopen? Bied vanaf 169!
Armando - Kleurengiclee GESTALT Handgesigneerd--SLECHTS 25EX!

Geplaatst doormodernekunstonline

TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Kleurengiclee FLUGEL Handgesigneerd---GROOT!!!! kopen? Bied vanaf 189!
Armando - Kleurengiclee FLUGEL Handgesigneerd---GROOT!!!!

TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Giclee ES REGNET Handgesigneerd---SLECHTS 25EX kopen? Bied vanaf 169!
Armando - Giclee ES REGNET Handgesigneerd---SLECHTS 25EX

TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - zonder titel kopen? Bied vanaf 175!
Armando - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Litho kopen? Bied vanaf 185!
Armando - Litho

Geplaatst doorCello1

Jaartal1995
TechniekLitho
Afmetingen21 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Litho: het plechtige, het dondere... kopen? Bied vanaf 175!

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1984
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1984
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
Afmetingen64 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - zonder titel kopen? Bied vanaf 165!
Armando - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - "Krijger "- Giclée -2015 - oplage 25 stuks kopen? Bied vanaf 130!
Armando - "Krijger "- Giclée -2015 - oplage 25 stuks

Geplaatst doorGrafics

Jaartal2015
TechniekGiclée
Afmetingen43 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - gemonografeerde litho kopen? Bied vanaf 175!
Armando - gemonografeerde litho

Geplaatst doorFojo

Jaartal2003
TechniekLitho
Afmetingen33 cm x 23.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Kleurenzeefdruk LANDSCHAFT Handgesigneerd---GROOT!!!! kopen? Bied vanaf 159!
Armando - Kleurenzeefdruk LANDSCHAFT Handgesigneerd---GROOT!!!!

TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Kleurengiclee GESTALT -BLAU Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 179!
Armando - Kleurengiclee GESTALT -BLAU Handgesigneerd.

TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - giclee: Compositie in rood - 2015 kopen? Bied vanaf 159!
Armando - giclee: Compositie in rood - 2015

Geplaatst doorKunstverkoperWestland

Jaartal2015
TechniekGiclée
Afmetingen52 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - giclee: de krijger - 2015 kopen? Bied vanaf 135!
Armando - giclee: de krijger - 2015

Jaartal2015
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - wolken- Giclée -2017 - oplage 30 stuks kopen? Bied vanaf 250!
Armando - wolken- Giclée -2017 - oplage 30 stuks

Geplaatst doorGrafics

Jaartal2016
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Armando - giclee op plexiglas + standaard: Brücke - 2015 (oplage slechts 25) kopen? Bied vanaf 295!
Armando - Armando - giclee op plexiglas + standaard: Brücke - 2015 (oplage slechts 25)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2015
TechniekGiclée
Afmetingen50 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKunststof
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Flügel – gesigneerde Materie ets kopen? Bied vanaf 865!
Armando - Flügel – gesigneerde Materie ets

Geplaatst doorFojo

Jaartal2016
TechniekCarborundum
Afmetingen50 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - WP - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2012
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Ingelijste zeefdruk: Kopf - 1989 kopen? Bied vanaf 275!
Armando - Ingelijste zeefdruk: Kopf - 1989

Geplaatst doorKiewitKunst

Afmetingen59.5 cm x 78.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Armando - Litho : trap (map: de naam in een kamer) - 1998 kopen? Bied vanaf 195!
Armando - Litho : trap (map: de naam in een kamer) - 1998

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1998
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Kleurengiclee FELSIG Handgesigneerd--SLECHTS 30EX!! kopen? Bied vanaf 159!
Armando - Kleurengiclee FELSIG Handgesigneerd--SLECHTS 30EX!!

TechniekGiclée
Afmetingen57 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Handgesigneerde giclee: Benen kopen? Bied vanaf 64!
Armando - Handgesigneerde giclee: Benen

Geplaatst doorsvalbardart

Jaartal2016
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 53.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Geplaatst doorsvalbardart

Jaartal2016
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Kleurengiclee KORPERLICH Handgesigneerd--SLECHTS 30EX! kopen? Bied vanaf 149!
Armando - Kleurengiclee KORPERLICH Handgesigneerd--SLECHTS 30EX!

Geplaatst doorHans1951

TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Kleurengiclee BEINE Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 129!
Armando - Kleurengiclee BEINE Handgesigneerd

TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Der Baum, nieuw professioneel gelijst kopen? Bied vanaf 245!
Armando - Der Baum, nieuw professioneel gelijst

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

Jaartal2013
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Armando - ohne Titel kopen? Bied vanaf 250!
Armando - ohne Titel

Geplaatst doorwopper44

VerzendingInternationaal

Jaartal2013
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Abstracte compositie, litho kopen? Bied vanaf 95!
Armando - Abstracte compositie, litho

Geplaatst doorRosser

Jaartal1984
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Geplaatst doorRosser

Jaartal1984
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Geplaatst doorRosser

Jaartal1984
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Geplaatst doorRosser

Jaartal1984
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Armando - Rood met geel (mooi strak gelijst) kopen? Bied vanaf 245!
Armando - Rood met geel (mooi strak gelijst)

Jaartal2013
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Armando - Farbgiclee LANDSCHAFT Handsigniert NUR 25EX!!! kopen? Bied vanaf 165!
Armando - Farbgiclee LANDSCHAFT Handsigniert NUR 25EX!!!

VerzendingInternationaal

TechniekGiclée
Afmetingen40 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Kunst kopen van Armando

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Armando? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Armando. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Armando en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Armando te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Armando!

Volg het aanbod kunst van Armando te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Armando te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Armando instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Armando kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Armando!

Waarom via Kunstveiling kunst van Armando kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Armando en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Armando via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Armando of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Armando?

Kunst kopen van Armando begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Armando, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Armando. Om meer kans te maken om de Armando te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Armando! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.