5. Bert Bruijn

Bert Bruijn (1938)

2 aangeboden items / 21 verkochte items

FA. (7 x Favoriet)

Bert BRUIJN (Den Haag 1938)

Schilder, Tekenaar

Geboren te Den Haag in 1938

Opleiding:

Van 1956 tot 1962 volgde hij een opleiding aan de koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag, afdeling “illustratief”.

Bert Bruijn woonde en werkte te Den Haag

Zijn schilderijen zijn moeilijk onder een bepaalde noemer te vangen. Zijn ‘tekening’ wordt in trefzekere rake lijn weergegeven. Hij mijdt ieder detail zodat de figuratieve tekening in een ruimte van vervagende kleuren komt te staan. In zijn gouaches komen vaak architectonische constructies van interieurs met personen voor. De afbeeldingen daarvan hebben iets onvoltooids door de levendige en spontane penseelstreken. De kijker kan daardoor verder fantaseren. In de fragmentarische beelden zijn geen harde lijnen of geforceerde vakverdelingen te zien. Door het impressionistische verfgebruik wordt de essentie van de lichtval in de contrasterende kleuren opgeroepen. Met nadruk wordt de sfeer van het interieur op romantische wijze aangeduid

Exposities en prijzen:

Galerie Kadans, Den Haag Stadhuis, Den Haag Galerie de Leeuw, Den Haag

Door: Arthur Brouwers

Nationaliteit / school

Nederlands

2 aangeboden items van deze kunstenaar

Aftersale items

Aftersale
Bert Bruijn - Zeefdruk - 1986 kopen? Bied vanaf 65!

Bert Bruijn - Zeefdruk - 1986

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Eindtijd16-07-2021 om 19:45

Jaartal1986
Afmetingen62.5 cm x 97 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Bert Bruijn - Nachtauto kopen? Bied vanaf 20!

Bert Bruijn - Nachtauto

Geplaatst doordeKunstZolder

Eindtijd28-07-2021 om 22:36

Jaartal1987
Afmetingen28.5 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst